heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 5 marca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 00:45

Nokia udostępnia kod źródłowy Symbiana

Duża liczba urządzeń z Symbianem na rynku wciąż dla wielu deweloperów jest interesującym polem do działania.

Nokia zdecydowała się wreszcie całkowicie otworzyć wysłużonego Symbiana, a zatem już wkrótce programiści będą mogli dowolnie modyfikować kod systemu. Jak zwykle w takich przypadkach, producent przekaże deweloperom także jego dokumentację oraz narzędzia programistyczne.

Część oprogramowania można już teraz znaleźć na stronie Nokii, jednak znany producent telefonów zapowiada, że nie przestanie rozwijać systemu. Choć nie pojawią się żadne nowe wersje Symbiana, będzie on powoli wzbogacany o dodatkowe funkcje. Na swojej stronie producent wspomina, że planuje sprzedać jeszcze ponad 150 milionów urządzeń z Symbianem.

Choć zapewne znajdzie się wielu zainteresowanych modyfikowaniem popularnego Symbiana, nikt nie ma wątpliwości, że przyszłość leży w znacznie bardziej rozbudowanych systemach, jak Android, iOS czy Windows Phone. Jak informowaliśmy w lutym, właśnie oprogramowanie Microsoftu ma uczynić przyszłe telefony Nokii bardziej konkurencyjnymi.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

04.04.2011 r.

Eric Schmidt próbował manipulować wynikami wyszukiwania Google, 0:44

01.04.2011 r.

NIK wprowadza elektroniczny system zarządzania dokumentami i sprawami, 11:58


Nowsze

04.04.2011 r.

Grafenowa elektronika samodzielnie się schłodzi?, 21:47

Panasonic: 100 GB płyta Blu-ray wielokrotnego zapisu, 21:48


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 0.67 | SQL: 15 | Uptime: 255 days, 17:41 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl