heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 25 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 28 lutego 2011, 13:00

Seagate i WD popierają Thunderbolt

Jedni z największych producentów dysków twardych, Seagate i Western Digital, zapowiedzieli, że jeszcze w bieżącym roku sprzedaż urządzeń korzystających z intelowskiej technologii Thunderbolt.

W przypadku Seagate taka zapowiedź zyskuje na znaczeniu, gdyż firma ta nie należała do konsorcjum od początku popierającego wspomnianą technologię. Intel zyskał zatem ważnego sojusznika.

Thunderbolt, znana do niedawna jako Light Peak, ma za zadanie zapewnienie szybszego transferu danych oraz uproszczenie połączeń pomiędzy urządzeniami. Za pomocą jednego kabla przesyłane są dane z wykorzystaniem PCI Express oraz DisplayPort. Ten drugi protokół służy do transferu danych, które mają zostać pokazane na wyświetlaczach. Thunderbolt przesyła informacje w obu kierunkach w tym samym czasie i zapewnia transfer rzędu 10 Gb/s.

Oficjalnie wsparcie ze strony Seagate i WD, do których w sumie należy ponad 50% rynku HDD, przyczyni się do szybkiego rozpowszechnienia intelowskiej technologii.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

28.02.2011 r.

Selenek cynku udoskonali światłowody i lasery, 12:59

Awaria Gmaila - tysiące kont zresetowanych, 12:58


Nowsze

01.03.2011 r.

Gwiazdy YouTube zarabiają miliony dolarów, 13:30

Przeszacowany Firefox, niedoszacowany IE, 13:32


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.07 | SQL: 17 | Uptime: 106 days, 24 min h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl