heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 22 września 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 8 listopada 2010, 16:48

Ballmer sprzedaje swoje udziały w Microsoft

Szef Microsoftu sprzedał 49,3 mln swoich akcji koncernu i planuje sprzedanie 75 mln akcji do końca roku. W sumie może na tym zarobić 2 mld dolarów. Ballmer zapewnia, że sprzedaż udziałów nie wynika z utraty zaufania do firmy.

Steve Ballmer sprzedał 49,3 mln swoich akcji Microsoftu po 26-28 dolarów za akcję. Tak wynika z dokumentu przekazanego do U.S. Securities and Exchange Commission (agencji czuwającej nad amerykańskim rynkiem finansowym). Sprzedane akcje stanowiły 12% wszystkich, które posiadał Ballmer. Transakcja była warta ok. 1,3 mld USD.

Obecny CEO Microsoftu nadal posiada 369 mln akcji, czyli ok. 4,2% firmy wartej 9,6 mld USD. Czyni go to drugim największym udziałowcem za Billem Gatesem.

Sprzedaż akcji przez Ballmera nie mogła zostać niezauważona, więc Microsoft wydał oświadczenie w tej sprawie. Wynika z niego, że Steve Ballmer ma zamiar sprzedać część udziałów firmie Microsoft, co ma służyć dywersyfikacji finansowej i pomóc w planowaniu podatkowym przed końcem roku kalendarzowego. W sumie szef Microsoftu ma zamiar sprzedaż 75 mln akcji do końca roku.

- Nawet jeśli jest to osobista sprawa finansowa, chcę to wyjaśnić, aby uniknąć zamieszania - mówił Ballmer. - Jestem podekscytowany naszymi nowymi produktami i potencjałem naszej technologii do zmieniania życia ludzi i pozostaję w pełni zaangażowany w Microsoft i jego sukces.

Wyprzedawanie udziałów przez właścicieli firm to praktyka często spotykana. Przykładem na to mogą być właściciele Google. Dzięki temu ludzie tacy, jak Ballmer, mogą inwestować w nowe przedsięwzięcia, a zestaw posiadanych przez nich papierów wartościowych jest bardziej zróżnicowany. Ballmer nie należy do osób, które często sprzedają swoje udziały. Ostatnio zrobił to siedem lat temu. Ballmer może zarobić do 2 mld USD i te pieniądze z pewnością zostaną gdzieś zainwestowane. Informację o sprzedaży akcji można więc uznać za dobrą wiadomość dla amerykańskiej gospodarki.

Marcin Maj


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

05.11.2010 r.

Oszukiwał na aukcjach, wyłudził 800 tysięcy złotych, 19:28

Elastyczny metamateriał, 13:33


Nowsze

09.11.2010 r.

Gdzie serwisować telefon iPhone?, 17:24

13.11.2010 r.

Firefox 4 beta już z akceleracją sprzętową i grafiką 3D, 21:02


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 1.99 | SQL: 18 | Uptime: 297 days, 4:33 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl