heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 19 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 5 listopada 2010, 19:28

Oszukiwał na aukcjach, wyłudził 800 tysięcy złotych

Policjanci ze Szczecina zatrzymali 33-latka, który za pośrednictwem internetowych aukcji oszukał ponad 350 osób i wyłudził blisko 800 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zatrzymali mężczyznę, który na aukcjach internetowych oferował sprzęt RTV. Wykorzystywał w tym celu zarejestrowaną firmę. Policjanci ustalili, że podejrzany oferował sprzęt, którego nie posiadał, a osoby zainteresowane nigdy nie otrzymały zamówionego towaru. Działając w ten sposób, w ciągu trzech miesięcy wyłudził blisko 800 tysięcy złotych na szkodę ponad 350 osób.

Policjanci (m.in. dzięki współpracy z działem bezpieczeństwa serwisu aukcyjnego) ustalili, gdzie przebywa podejrzany. Nie było to łatwe, gdyż nie posiadał on stałego zameldowania i często zmieniał miejsce zamieszkania. Okazało się, że mężczyzna już wcześniej dopuszczał się podobnych oszustw. Od 4 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i był poszukiwany m.in. Europejskim Nakazem Aresztowania oraz dwoma listami gończymi w celu doprowadzenia do zakładu karnego.

Funkcjonariusze zabezpieczyli podczas zatrzymania dysk twardy komputera, laptopy, telefony komórkowe oraz nośniki danych. Podejrzany wstępnie usłyszał 356 zarzutów wyłudzenia pieniędzy i złożył wyjaśnienia. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności, jednak w warunkach recydywy (tak jak w tym przypadku) kara ta może wzrosnąć nawet do lat 12.

aws


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

05.11.2010 r.

Elastyczny metamateriał, 13:33

Powstał najcieńszy możliwy izolator, 13:32


Nowsze

08.11.2010 r.

Ballmer sprzedaje swoje udziały w Microsoft, 16:48

09.11.2010 r.

Gdzie serwisować telefon iPhone?, 17:24


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.00 | SQL: 9 | Uptime: 212 days, 20:07 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl