heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 23 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 27 października 2010, 16:46

Nasza Klasa na sprzedaż za 130 mln Euro?

Największy polski serwis społecznościowy został wystawiony na sprzedaż, donosi Mike Butcher z TechCrunch Europe. Nasza Klasa nie chce komentować wysokości wyceny, ale nie wyklucza poszukiwania partnerów, którzy pomogą w umacnianiu pozycji portalu. Przedstawiciel NK poinformował ponadto, że użytkownicy mogą spodziewać się wkrótce usług lokalizacyjnych oraz zmian w interfejsie.

Mike Butcher informuje na łamach TechCruch Europe, że informację tę pozyskał z dwóch niezależnych źródeł. Cena to 130 mln Euro.

NK.pl to obecnie najpopularniejszy polski portal społecznościowy. Według badania Megapanel liczba użytkowników, którzy odwiedzili ten serwis w sierpniu br. to ponad 12 mln, co plasuje NK w pierwszej trójce najpopularniejszych stron w Polsce.

W 2008 roku około 75 procent udziałów w Naszej Klasie przejęła estońska spółka Forticom. Jednak na początku września br. całość udziałów Forticom (72,96%) została przejęta przez Excolimp, spółkę prowadzoną przez wcześniejszych współudziałowców Forticom i jednocześnie twórców serwisów społecznościowych na Litwie i Łotwie (one.lt i one.lv). Udziały mniejszościowe pozostają w dalszym ciągu w rękach mniejszościowych udziałowców, czyli polskich założycieli portalu Nasza-klasa.pl.

Nasza Klasa powstała w listopadzie 2006 roku. Idea łączenia znajomych z dawnych lat na tyle przypadła Polakom do gustu, że w ciągu 2 lat działalności NK stała się jedną z najpopularniejszych polskich stron, doganiając i przeganiając wiele najpopularniejszych polskich portali o potężnych plecach finansowych. Dynamiczny trend wzrostowy Naszej Klasy zatrzymał się w ubiegłym roku, ale pomimo wieszczenia jej rychłego upadku serwis nadal utrzymuje się w czołówce najpopularniejszych polskich stron, a jego liczba użytkowników nie maleje.

Krzysztof Gontarek


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

26.10.2010 r.

Galileo: kolejny kontrakt i zapowiedź startu w 2014 r., 17:07

Francja: Tysiące skarg do Hadopi, 17:06


Nowsze

27.10.2010 r.

Amazon wygrał ze skarbówką, 16:46

28.10.2010 r.

Technologia Multi-Touch coraz bardziej popularna, 17:44


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?



Autor:  










Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.71 | SQL: 20 | Uptime: 110 days, 18:44 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl