heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 21 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 13 sierpnia 2010, 16:21

"Historia Polski" Tomasza Bagińskiego - już do obejrzenia

W Internecie dostępny jest animowany film, który do tej pory mogli oglądać jedynie goście Pawilonu Polski na Światowej Wystawie EXPO 2010 w Szanghaju. Twórcą dzieła stworzonego na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości jest Tomasz Bagiński, znany z nominacji do Oscara za utwór "Katedra".

Film, przygotowany pod opieką naukową prof. Henryka Samsonowicza, jest stylowym wizualnym kolażem, który ma trafić w gusta zarówno wielbicieli wysmakowanej filmowej formy, jak i historycznych purystów.

Sam autor mówi o filmie:

- Historia Polski, jak zresztą historia każdego kraju, to ogrom wydarzeń, ludzi i dat. Mnogość danych. Nie tylko aktów, także rzeczy mniej uchwytnych. Jak to wszystko zawrzeć w kilkuminutowym filmie? Widzowie chcą wrażeń. Zaskoczeń. Odpłynięcia w inną rzeczywistość, zachwytu obrazem i muzyką, uczuć. Jeśli nawet pragną wiedzy, to raczej chcą dowiedzieć się czegoś o wnętrzu Polaków, o tym, czym nasz kraj się wyróżnia. Chcą wiedzieć, dlaczego warto nas znać i co to za europejskie plemię Polacy. Odszedłem więc od dosłownego traktowania tematu „Historia Polski”. W ośmiu minutach da się przekazać tylko wrażenia ogólne, nastroje i klimat...

Historię Polski można obejrzeć na oficjalnym kanale YouTube PARP (bezpośredni link do filmu).

Marcin Maj


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

13.08.2010 r.

Dla Amerykanów internet nie jest najważniejszy, 0:47

12.08.2010 r.

Srebro usprawni organiczne tranzystory, 11:30


Nowsze

14.08.2010 r.

Indie: Będzie wgląd w zakodowane dane produktów RIM, 13:00

Pierwsza plastikowa pamięć spintroniczna, 13:02


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 5.76 | SQL: 19 | Uptime: 1 day, 8:10 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl