heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 29 listopada 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 20 lipca 2010, 18:01

Amazon sprzedaje więcej e-booków niż drukowanych książek

O tym, że warto czytać książki, nie trzeba przekonywać. Coraz mniej ludzi ma jednak ochotę na gromadzenie makulatury, a znacznie częściej internauci sięgają po e-booki.

Zarząd sklepu Amazon, pioniera sprzedaży elektronicznej w USA, ogłosił niedawno, że na każde 100 drukowanych książek udaje się sprzedać aż 143 e-booki. Można je wygodnie odtworzyć w czytniku Amazon Kindle, o którym informowaliśmy w Dzienniku Internautów niedawno. Po obniżce jego ceny miesiąc temu z 259 do 189 dolarów sprzedaż urządzenia wzrosła trzykrotnie.

Dyrektor Generalny Amazona Jeff Bezos zaznaczył, iż obniżenie cen czytnika książek miało największy wpływ na zwiększenie sprzedaży samych e-booków. Znacznie ciekawsze jest jednak to, że także standardowe książki cieszą się coraz większą popularnością. Mimo wszystko mogą one zostać w niedalekiej przyszłości przyćmione przez ich elektroniczne odpowiedniki. - To niesamowite, biorąc pod uwagę fakt, że drukowane książki sprzedajemy od 15 lat, a e-booki dla Kindle od 33 miesięcy - zauważa Bezos.

Choć szefostwo Amazona nie ujawnia dokładnych danych dotyczących sprzedaży Kindle, oficjalnie mówi się, że jest to najczęściej wybierany produkt w sklepie. Między innymi dzięki niemu korporacji udało się w trudnych czasach podnieść sprzedaż aż o 46% w stosunku do poprzedniego roku.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

16.07.2010 r.

Ambitne zadania przed NASA, 19:02

Rozpuszczalnik dla nanorurek, 14:49


Nowsze

20.07.2010 r.

100 watów z półprzewodnika, 18:02

TSMC: Fabryka za ponad 9 miliardów dolarów, 18:04


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 1.06 | SQL: 13 | Uptime: 356 days, 6:53 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl