heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 19 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 2 czerwca 2010, 18:27

Blancco Mobile Edition Desk Lite - oprogramowanie do kasowania danych z telefonów komórkowych

Zaawansowana technologia telefonów komórkowych pozwala obecnie użytkownikom tych telefonów gromadzić duże ilości danych na wewnętrznych i zewnętrznych nośnikach pamięci oraz na kartach SIM. Jednocześnie telefony często są wymieniane lub odsprzedawane innym użytkownikom. Czy dane w przekazywanych telefonach trwale są wykasowane? Czy nikt inny ich nie wykorzystuje?

W telefonach komórkowych możemy obecnie przechowywać gigabajty danych, z których zdecydowana większość to poufne informacje. Dlatego nowa generacja telefonów komórkowych powinna być traktowana równie poważnie, jak komputery osobiste. W celu nie dopuszczenia do naruszenia bardzo poufnych danych firma Blancco wprowadziła na rynek oprogramowanie przeznaczone do trwałego i bezpowrotnego kasowania danych z telefonów komórkowych – Blancco Mobile Edition.

Oprogramowanie może być wykorzystywane przez duże firmy recyclingowe, usługodawców, średnie i małe firmy, jak i osoby prywatne, dając pełną gwarancję prawidłowego usunięcia danych.

Po wykasowaniu danych użytkownik posiada możliwość ponownego, bezpiecznego wykorzystania sprzętu. Oprogramowanie Blancco oferuje szybkość i łatwość obsługi, pozwalając na jednoczesne kasowanie danych z wielu telefonów. Pozwala to na skasowanie danych z nawet 150 urządzeń w ciągu dnia przez jednego operatora. Ponadto oprogramowanie Blancco Mobile Edition generuje pełne raporty z informacjami na temat procesu usuwania danych, które można zapisać w formacie .xml, a następnie przesłać do centralnego serwera firmy Blancco w celu zarządzania wszystkimi zadaniami związanymi z usuwaniem danych i raportowaniem z wykorzystaniem sieci LAN.

Oprogramowanie Blancco Mobile Edition opracowane zostało do usuwania danych z telefonów opartych na takich systemach, jak: Nokia S80 Edition, Nokia S60 3 Edition, Nokia S60 5 Edition, Symbian, Windows Mobile 6.x Standard (6.0, 6.1, 6.5), Windows Mobile 6.x Professional (6.0, 6.1, 6.5), Blackberry (2010), Android (2010)

Generalnym dystrybutorem oprogramowania Blancco w Polsce jest AutoID Polska S.A.
Cena aplikacji to 129 zł netto.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

02.06.2010 r.

Pierwszy pokaz technologii AMD Fusion, 13:37

Bing kontra Google - zyskują internauci, 10:21


Nowsze

02.06.2010 r.

Sposób na tani grafen, 18:29

03.06.2010 r.

Skype 3G - 5 milionów pobrań, 11:27


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 0.94 | SQL: 29 | Uptime: 212 days, 20:07 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl