heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 20 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 4 maja 2010, 18:21

ABBYY FotoTranslate - fotografujesz i tłumaczysz

Firma ABBYY wprowadza na polski rynek nową aplikację do błyskawicznego tłumaczenia wyrazów obcych na smartfony firmy Nokia – ABBYY FotoTranslate.
Aplikacja wykorzystuje wbudowany w telefonie aparat i mobilne rozwiązania technologiczne firmy ABBYY.

ABBYY FotoTranslate łączy w sobie funkcje słownika komputerowego i wielokrotnie nagradzane mechanizmy do rozpoznawania znaków (OCR) firmy ABBYY, umożliwiające przekształcanie obrazów w słowa. W rezultacie program pozwala na szybkie i dokładne tłumaczenie słów, bez potrzeby ręcznego wprowadzania tekstu, korzystania z połączenia z Internetem oraz bez obecności sygnału komórkowego i dostępu do jakichkolwiek zewnętrznych zasobów językowych.

ABBYY FotoTranslate ułatwia komunikację podczas zagranicznych podróży - umożliwia przetłumaczenie nazwy potrawy w menu regionalnej restauracji, nieznanych słów w miejscowej gazecie, wizytówek lub napisów na budynkach i drogowskazach.

Najważniejsze cechy ABBYY FotoTranslate to:
- Łatwe wprowadzanie informacji - aplikacja pozwala użytkownikowi wprowadzać słowa poprzez naciśnięcie jednego przycisku i wykonanie zdjęcia wyrazu przy użyciu aparatu wbudowanego w telefon.
- Brak konieczności łączenia się z Internetem lub siecią komórkową - wszystkie elementy aplikacji zainstalowane są w samym urządzeniu, co pozwala oszczędzać czas i pieniądze.
- Szybkie i dokładne tłumaczenie słów - dzięki wykorzystaniu kompaktowego mechanizmu OCR na bazie oprogramowania ABBYY FineReader, aplikacja błyskawicznie rozpoznaje słowa lub zwroty do przetłumaczenia. FotoTranslate sprawdza brzmienie słowa lub zwrotu ze słownikiem i prezentuje tłumaczenie.
- Aktualne, wysokiej jakości słowniki - ABBYY FotoTranslate wykorzystuje słowniki niespecjalistyczne, licencjonowane od uznanych autorów i wydawców, jak Oxford i Compact Verlag.
- Nawet 8 języków rozpoznawania i 30 kierunków tłumaczenia - aplikacja obsługuje języki: angielski, francuski, hiszpański niemiecki, polski, rosyjski, ukraiński i włoski, tłumacząc słowa w 30 kierunkach.
- Nagrania z wymową przetłumaczonych słów, zarejestrowane przez zawodowych lektorów - dla niektórych języków dostępna jest zawartość dźwiękowa i możliwość odtworzenia słów wypowiadanych przez profesjonalnych lektorów.
- Korekta automatyczna i ręczna - jeśli istnieją wątpliwości do rozpoznanego słowa (np. na zdjęciu znajduje się tylko jego część ), użytkownik otrzymuje kilka propozycji do wyboru lub może ręcznie skorygować dane słowo.
- Przyjazny i intuicyjny interfejs użytkownika – program ABBYY FotoTranslate jest łatwy w obsłudze, a interfejs użytkownika dostępny jest w językach angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

04.05.2010 r.

Apple i problemy giganta, 18:02

Wodór z taniego katalizatora, 18:01


Nowsze

05.05.2010 r.

Nielegalna AutoMapa na celowniku, 10:29

Google będzie sprzedawał książki, 17:10


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.29 | SQL: 11 | Uptime: 495 days, 8:53 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl