heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 16 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 27 kwietnia 2010, 15:01

RapidShare atakuje strony z linkami

Popularny serwis hostingowy RapidShare ostro wziął się do współpracy z posiadaczami praw autorskich. Jego prawnicy zwrócili się wyszukiwarek i stron z linkami z "prośbą" o zaprzestanie działalności związanej z naruszeniami praw autorskich i nieuczciwą konkurencją.

Z najnowszych doniesień TorrentFreak wynika, że RapidShare wziął na celownik serwisy z linkami i wyszukiwarki, które ułatwiają przeszukiwanie jego zasobów.

Pisma od prawników otrzymały serwisy Rapidshare.net, Rapid.org (wcześniejszy Rapidfind) oraz Rapidshare4movies.com. W pismach tych poproszono operatorów stron o zaprzestanie namawiania użytkowników do naruszania praw autorskich za pomocą Rapidshare. Zażądano też... oddania domeny. W pismach cytowane są zarówno przepisy prawa autorskiego jak i te dotyczące nieuczciwej konkurencji.

Wiadomo też, że RapidShare wszczął spory o niektóre domeny np. music-rapidshare.com, full-rapidshare.com, rapidshare-catalog.com i in.

Założyciel Rapid.org powiedział serwisowi TorrentFreak, że jest bardzo zdziwiony. Serwisy takie jak Rapid.org pomagały RapidShare we wzroście i zdobywaniu użytkowników korzystających z usług premium. Jego zdaniem taka akcja jest działaniem przeciwko własnym klientom.

Zapewne RapidShare postępując w ten sposób chce pokazać przemysłowi muzycznemu jak bardzo z nim współpracuje. Serwis ma przecież ambitny cel zamienienia piratów w konsumentów. Można sądzić, że sukces tego przedsięwzięcia będzie zależał od sposobu wprowadzania zmian. Obecnie wydają one gwałtowne i raczej nieostrożne. Właściciele atakowanych serwisów nie będą chcieli kapitulować, co tylko skomplikuje sytuację RapidShare.

Marcin Maj


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

27.04.2010 r.

Top 10 aparatów cyfrowych - marzec 2010, 14:16

Wydajność najnowszej platformie desktopowej od AMD, 13:52


Nowsze

28.04.2010 r.

Google wyszuka odcinki seriali, 11:13

Western Digital lepszy niż Seagate, 11:15


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.82 | SQL: 13 | Uptime: 26 days, 8:52 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl