heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 4 grudnia 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 4 lutego 2010, 18:34

Wielodotykowy Kindle?

Jak czytamy w The New York Times, Amazon prawdopodobnie kupił nowojorską firmę Touchco specjalizującą się w rozwoju ekranów wielodotykowych. Ponoć w taką technologię zostanie wyposażony Kindle, dzięki czemu będzie mógł bezpośrednio konkurować z iPadem.

Firma Touchco zatrudnia zaledwie sześć osób i nie wypuściła na rynek jeszcze żadnego produktu. Rozwija ona bardzo obiecującą technologię o nazwie Interpolating Force-Sensitive Resistance (IFSR), która nie tylko pozwala na rozróżnienie siły nacisku, potrafi odróżnić dotyk palca od dotyku stylusa i, w przeciwieństwie do ekranów wykorzystanych w iPhonie czy iPadzie rozpoznaje nieograniczoną liczbę punktów, w których jednocześnie dotknięto wyświetlacza. Ponadto wyprodukowany za pomocą IFSR wyświetlacz może być całkowicie przezroczysty. To właśnie obawy o zmniejszenie czytelności ekranu powstrzymywały dotychczas Amazona przed wyposażaniem Kindle'a w ekran dotykowy. Jakby jeszcze tego było mało, technologia IFSR jest tańsza od konkurencji. Stworzone za jej pomocą wyświetlacze mogą kosztować jedynie 10 USD za stopę kwadratową.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

04.02.2010 r.

Gigabyte oferuje pierwszą płytę UD7 na platformie P55, 18:29

Tajemniczy problem z notebookami z Windows 7, 14:15


Nowsze

05.02.2010 r.

Pierwszy użyteczny laser z germanu, 18:03

Najdokładniejszy zegar na świecie, 18:05


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 2.32 | SQL: 15 | Uptime: 215 days, 21:24 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl