heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 17 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 15 stycznia 2010, 09:37

Za cyberatakami na Google stał chiński rząd

Raport techniczny przygotowany przez amerykańską firmę zajmującą się bezpieczeństwem w Internecie stwierdza, że przeprowadzone niedawno ataki cybernetyczne na ponad 30 amerykańskich firm, w tym Google, pochodziły z serwerów używanych przez rząd Chin - poinformował dziś brytyjski dziennik "The Guardian".

Google, który zagroził we wtorek wycofaniem się z działalności w ChRL w związku z atakami "pochodzącymi z Chin", nie oskarżył o nie jednak bezpośrednio rządu chińskiego. Przeprowadzony w grudniu atak dotyczył kont poczty Google - Gmail.

Tymczasem amerykański gigant Microsoft oświadczył w czwartek, że do przeprowadzenia ataku na Google wykorzystano usterkę jego programu Internet Explorer. "Microsoft nadal współpracuje z Google, innymi partnerami tego sektora oraz władzami w celu wyjaśnienia tej sprawy" - napisał dyrektor Microsoftu ds. bezpieczeństwa Mike Reavey w swoim blogu.

Jak dodał, usterka dotyczy starej wersji programu, Internet Explorer 6. Poradził też użytkownikom, by przestawili parametry swych przeglądarek na wysoki poziom zabezpieczeń.

Stany Zjednoczone zażądały od Chin wyjaśnień w sprawie ataków informatycznych na Google.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

14.01.2010 r.

McKinnon zyskał kolejną szansę, 15:53

Chiny chcą u siebie Google, 11:11


Nowsze

15.01.2010 r.

Conga-BM57 - najmniejsza płyta do Core i7, 10:26

Przejściówka USB 3.0 na PCIe oraz Express Card, 10:27


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.73 | SQL: 13 | Uptime: 503 days, 23:56 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl