heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 23 maja 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 13 stycznia 2010, 15:45

Wiadomości Associated Press zniknęły z Google News

Wiadomości agencji Associated Press zniknęły z serwisów Google. AP od pewnego czasu prowadzi zdecydowane działania mające zapewnić jej zarabianie na newsach w sieci i prawdopodobnie doszło do sporu między firmami o zasady dystrybucji. Być może niebawem się przekonamy, czy to AP potrzebuje Google czy odwrotnie.

ZDNet donosi, że firma z Kalifornii potwierdziła, iż w tej chwili nie są dodawane nowe treści od AP. Sytuacja taka trwa od 23 grudnia ub.r. W Google News da się znaleźć nowe teksty AP, jeśli są one dystrybuowane przez witryny będące parterami agencji.

AP odmawia komentarzy w tej sprawie. Z kolei według agencji AFP obecna sytuacja może wynikać z impasu w negocjacjach dotyczących odnowienia umowy pomiędzy Google i AP. Możliwe, że Google unika dodawania nowych treści, aby potem ich nie kasować. Możliwe też, że to istna próba sił i Google chce się przekonać, czy AP wytrzyma bez promocji w Google News.

Możliwe, że spór pomiędzy Google i AP wykracza poza kwestię opłat za korzystanie z treści. Warto przypomnieć, że w przeszłości agencja proponowała specjalne znaczniki dla newsów, które pozwoliłyby na wyróżnienie tekstów od dużych dostawców treści (takich jak AP). Agencja nie chciała, aby jej materiały ginęły wśród drobnych informacji prasowych i artykułów nieaktualnych. Znaczniki, które to zmienią, muszą jednak uzyskać wsparcie wyszukiwarek.

Firma Google znana jest jako obrońca neutralności Sieci. Raczej trudno się spodziewać, aby chciała spełnić wszystkie zachcianki agencji. Z drugiej strony na rynku wyszukiwarek działa Microsoft, który chce płacić wydawcom i może gwarantować im lepszą pozycję w wynikach. Nie jest więc do końca pewne, kto ostatecznie zwycięży w przepychance o newsy.

Marcin Maj


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

13.01.2010 r.

IBM nadal patentowym liderem, 15:42

12.01.2010 r.

Rok 2009 rekordowy pod względem liczby złośliwych kodów: 25 milionów nowych odmian - raport PandaLabs, 11:57


Nowsze

13.01.2010 r.

Google wycofa się z Chin?, 15:47

Multos - inteligentne karty Hitachi, 16:05


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 1.18 | SQL: 29 | Uptime: 189 days, 4:40 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl