heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 8 sierpnia 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 8 stycznia 2010, 16:02

Francja: Podatek od Google

W dokumencie przygotowanym na zlecenie francuskiego rządu czytamy, że Google, MSN, Yahoo, inni wielcy gracze na rynku internetowym oraz dostawcy Sieci powinni zostać dodatkowo opodatkowani, by finansować przemysł muzyczny i wydawniczy.

Raport, którego autorami są Jacque Toubon (były minister kultury), Patrick Zelnick (były menedżer branży muzycznej, producent utworów Carly Bruni) i Guillaume Cerutti (menedżer Sotheby's France) stwierdza, iż Google "bez wnoszenia żadnych opłat korzysta" z prac muzyków i pisarzy.

Rząd Francji nie jest w żaden sposób zobowiązany do wprowadzenia w życie któregokolwiek z punktów raportu, jednak dokument jest w dużej mierze odbiciem dominujących trendów politycznych. Prezydent Sarkozy obiecuje chronić kulturę przed rzekomym destrukcyjnym wpływem takich gigantów jak Google. Jak donoszą media, prezydent przedyskutuje tezy raportu z przedstawicielami mediów oraz świata kultury i to do niego będzie należała decyzja, czy propozycje zawarte w dokumencie trafią pod obrady parlamentu.

Autorzy raportu twierdzą, że dzięki opodatkowaniu można zyskać dodatkowe 28 milionów dolarów. - Nie zamierzamy czekać na Unię Europejską z nałożeniem podatku na Google. Jest on legalny i technicznie możliwy do wprowadzenia bez konieczności uzyskiwania zgody naszych europejskich partnerów - mówi Zelnick.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

08.01.2010 r.

Komórka chroni przed Alzheimerem, 16:01

07.01.2010 r.

Najpopularniejsze szkodliwe programy - grudzień 2009, 10:54


Nowsze

10.01.2010 r.

Call of Duty 7 o wojnie w Wietnamie?, 16:59

11.01.2010 r.

Zima niebezpieczna dla komputerów, 10:54


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 1.04 | SQL: 23 | Uptime: 204 days, 13:14 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl