heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 22 września 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 10 grudnia 2009, 15:17

Microsoft: Myszka na każdą powierzchnię, dzięki BlueTrack Technology

Aby zapewnić pracę w nietypowych warunkach, firma Microsoft wprowadziła nową technologię ustalania pozycji pod nazwą Microsoft BlueTrack Technology. Opracowane rozwiązanie umożliwia obsługę myszy praktycznie na każdej powierzchni, np. na drewnianej podłodze, marmurowym blacie, a nawet na dywanie. Trudno jest znaleźć podłoże, z którym nowa mysz nie potrafi sobie poradzić.

Premiera technologii BlueTrack wiąże się z wprowadzeniem na rynek dwóch wysokiej klasy myszy zróżnicowanych pod względem rozmiaru i opcji zasilania: Explorer Mouse oraz Explorer Mini Mouse. Obecnie jest już sześć modeli myszy z technologią BlueTrack oraz dwa zestawy składające się z myszy i z klawiatury - Wireless Desktop 3000 oraz Wireless Comfort Desktop 5000.

Nowe myszy to najbardziej zaawansowane produkty w swojej klasie. Projektanci połączyli atrakcyjne wzornictwo z przełomową technologią tworząc niezbędne urządzenie peryferyjne, które działa wszędzie tam, gdzie pracuje jego użytkownik


Technologia BlueTrack Technology — zasada działania


Układy CMOS zaprojektowane przez firmę Microsoft
Dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań w zakresie algorytmów i architektury pikseli nowe myszy zapewniają większą precyzję ruchu. Modele Explorer Mouse i Explorer Mini Mouse korzystają
z układu CMOS opracowanego we własnym zakresie przez firmę Microsoft. Jest to czwarta generacja specjalizowanych układów scalonych (ASIC) zaprojektowanych przez Microsoft w technologii CMOS.

Układ optyczny Blue Specular
Szerokokątna optyka opracowana przez Microsoft do przetwarzania grafiki pozwala uzyskać dokładniejszy obraz nawet w przypadku błyszczących powierzchni takich jak granit, czy marmur. Podczas gdy wiele laserowych myszy wysokiej jakości tworzy rozmyte i nieostre odwzorowania, niebieskie światło umożliwia generowanie kontrastowego obrazu o wysokiej rozdzielczości, co ułatwia poruszanie się po elementach ekranu.

Czterokrotnie szersza wiązka bardziej rozproszonego światła zapewnia lepsze przetwarzanie obrazu i większą płynność ruchu
Szersza wiązka pada na większy obszar, dzięki czemu do czujnika powraca więcej światła. Nowe rozwiązanie pozwala ustalać pozycję nawet na tak nierównej powierzchni jak dywan, gdzie promień zazwyczaj gubi się pomiędzy włóknami. Źródło światła oparte na technologii BlueTrack zostało zoptymalizowane pod kątem bardziej równomiernego oświetlania, niż w przypadku obecnie dostępnych myszy laserowych i optycznych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowych układów optycznych, jakich dotąd nie montowano w tej klasie urządzeń. Źródło światła zostało osadzone w rozpraszającym układzie optycznym, który wygładza intensywnie naświetlone pola w obszarze roboczym. Idea rozproszonego światła jest dobrze znana, jednak jej zastosowanie w myszach to technologia opracowana przez Microsoft we własnym zakresie.

Niespójne niebieskie światło
Myszy laserowe korzystają z tzw. światła spójnego, którego promień łatwo załamuje się na zanieczyszczeniach pogarszając w ten sposób płynność ruchu. W myszach Explorer Mouse i Explorer Mini Mouse zastosowano niespójne światło niebieskie, które nie jest aż tak podatne na zakłócenia spowodowane kurzem. Dzięki temu sygnał zachowuje odpowiednią jakość, a mysz zapewnia dużą precyzję i doskonałe parametry pracy nie tylko na idealnie czystej powierzchni, lecz także w zapylonym warsztacie i w otwartym terenie.

Mechanizm ustalania pozycji BlueTrack

Mechanizm ustalania pozycji BlueTrackWersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

09.12.2009 r.

Reklama w AOL lepsza niż w Google, 18:54

Tanie baterie z papieru, 18:52


Nowsze

10.12.2009 r.

WHDI do bezprzewodowego przesyłu HD, 17:15

Doskonałe nanokable, 17:21


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 0.73 | SQL: 23 | Uptime: 297 days, 12:51 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl