heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 21 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 2 grudnia 2009, 10:22

Kindle bije rekordy

Tak dobrych wyników sprzedaży Amazon jeszcze nie zanotował. Kindle napędza koniunkturę w całym sklepie, dając uzasadnione nadzieje na bardzo dobry kwartał. Z kolei na polskim rynku niedługo pojawi się nowy gracz.

Amazon.com ogłosił, że listopad br. był najlepszym miesiącem pod względem sprzedaży dla czytnika e-książek Kindle. Firma nie podała jednak wielkości sprzedaży, na ten temat milczą także producenci urządzeń. Znawcy rynku prognozują , że tegoroczna sprzedaż na całym świecie wyniesie od 2 do 5 milionów sztuk.

Forrester Research szacuje, że w listopadzie i grudniu nabywców znajdzie około 900 tysięcy czytników, w całym roku sprzedaż wyniesie 3 miliony sztuk. Poziomu o 2 miliony wyższego spodziewa się z kolei iSuppli Corp. - informuje Computerworld.

Na wyniki te niemały wpływ ma fakt zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, tradycyjnie najlepszego okresu w handlu. Nie bez znaczenia jest jednak także i to, że w październiku br. Kindle stał się dostępny dla osób mieszkających poza Stanami Zjednoczonymi - Amazon udostępnił urządzenie dla około 100 krajów i terytoriów.

W ogłoszonych ponad miesiąc temu wynikach finansowych za trzeci kwartał 2009 roku dał się zauważyć mocny wpływ Kindle. Amazon poinformował wtedy, że produkt ten przynosił najwięcej przychodów. Firma, chcąc jeszcze mocniej wspomóc sprzedaż, ogłosiła obniżenie ceny urządzenia do 259 dolarów. Czytnik zdaje się także napędzać sprzedaż w innych działach, szczególnie jeśli chodzi o książki i prasę.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że 10 grudnia na rynku polskim pojawi się eClickto - system dedykowany e-bookom, na który składać się będą czytnik, manager zasobów, blog, a także księgarnia. Dzień wcześniej ujawnione zostaną wszelkie szczegóły dotyczące projektu.

Szybko rośnie popularność czytników e-booków, a także samej koncepcji elektronicznego czytania. Branża ta stała się już na tyle atrakcyjna, że swoje wejście w nią zapowiedziała także firma Google.

Michał Chudziński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

02.12.2009 r.

Top 5 nawigacji samochodowych - listopad 2009, 10:20

01.12.2009 r.

Laptop z dwoma ekranami 10-calowymi, 18:19


Nowsze

02.12.2009 r.

Windows 7 w górę, Internet Explorer w dół, 10:23

03.12.2009 r.

Intel: 48-rdzeniowy procesor przyszłości, 11:53


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.37 | SQL: 13 | Uptime: 590 days, 13:29 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl