heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 24 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 9 listopada 2009, 10:02

3,92 mld godzin dla Microsoftu

Tyle czasu we wrześniu spędziliśmy na stronach Microsoftu. Hitem ostatniego roku jet jednak Facebook, mający 300 milionów użytkowników serwis społecznościowy.

Najpopularniejszą wyszukiwarką internetową jest bez cienia wątpliwości Google. W kategorii serwisów społecznościowych prym wiedzie z kolei Facebook. Jednak to na stronach Microsoftu internauci spędzają najwięcej czasu. Firma comScore opublikowała właśnie wyniki swoich badań za wrzesień 2009 roku.

Łącznie w Internecie spędziliśmy blisko 27 miliardów godzin. Było to udziałem około 1,2 miliarda internautów w wieku powyżej 15 lat, którzy łączyli się z domu lub z pracy. Na stronach Microsoftu spędziliśmy 3,92 mld godzin, czyli 14,5 procent ogółu. Amerykański koncern zanotował roczny wzrost na poziomie 43 procent. Największy udział miał tutaj Live Messenger - 70 procent.

Na drugim miejscu, z 2,51 mld godzin, znalazła się firma Google. W jej wypadku mamy do czynienia z 48-procentowym wzrostem. 1,2 mld godzin spędziliśmy w serwisie YouTube, należącym właśnie do niej. Na najniższym miejscu podium uplasowało się Yahoo! - 1,7 mld godzin, spadek o 14 procent.

Zdecydowanym zwycięzcą zestawienia jest jednak serwis Facebook. W ciągu roku zanotował wzrost liczby spędzonych na nim godzin aż o 193 procent, do poziomu 1,39 mld. Rok temu serwis zajmował szóste miejsce, dzisiaj znajduje się na czwartym. Przy zachowaniu obecnego tempa wzrostu niedługo zajmie pozycję Yahoo!.

Całkowita liczba godzin, jakie spędziliśmy w Sieci wzrosła w ciągu roku aż o 1/4. Tak ogromny wzrost to zasługa w dużej mierze krajów rozwijających się, w których dynamicznie rośnie liczba internautów. To jednak także efekt coraz większej liczby usług dostępnych w Internecie - bankowość elektroniczna, serwisy społecznościowe, fora, blogi czy serwisy informacyjne - przyciągają coraz większe rzesze ludzi.

Michał Chudziński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

07.11.2009 r.

App Store: 100 tysięcy aplikacji, 12:56

Windows 7 popularniejszy od Snow Leoparda, 12:54


Nowsze

09.11.2009 r.

Arabowie rzucają wyzwanie Intelowi i TSMC, 15:55

Firefox na czele listy wadliwych przeglądarek, 15:56


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?



Autor:  










Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.04 | SQL: 13 | Uptime: 65 days, 16:31 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl