heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 17 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 3 listopada 2009, 15:45

Co planuje AMD

Ze slajdów, które niedawno wypłynęły do Sieci, dowiadujemy się, jak wyglądają plany AMD na najbliższe dwa lata.

Możemy więc zobaczyć, że w drugiej połowie przyszłego roku zadebiutuje platforma Leo i jej pierwszy przedstawiciel, czyli 6-rdzeniowy procesor Thuban i chipsety z serii 800. Wśród GPU dominowała będzie linia Evergreen. Nie wiadomo, czy zajdą w niej jakieś zmiany, chociaż już jakiś czas temu pojawiły się plotki, że w 2010 roku AMD pokaże drugą generację Evergreen.

Jedną z najważniejszych informacji jest pojawienie się na slajdach kolejnej rodziny procesorów graficznych. Układy o nazwie kodowej Northern Islands będą produkowane w technologii 32 nanometrów. Mają one zadebiutować w 2011 roku wraz z platformami Scorpius i Lynx.

W ramach pierwszej z nich na rynek trafią ponad czterordzeniowe procesory Bulldozer wykonane w technologii 32 nm. Z kolei wraz z Lynx zadebiutuje nowa technologia Fusion. W jej ramach zobaczymy układy z 32-nanometrowymi rdzeniami Stars (obecnie używanymi w układach Phenom II X4) oraz zintegrowanym GPU. Nieoficjalnie mówi się, że procesor graficzny będzie oparty na technologii Evergreen.

Notebookowe układy procesorów graficznych o nazwach kodowych Park, Madison i Broadway mają być tworzone w technologii 32 nm i, jak głosi plotka, będą unowocześnioną wersją 40-nanometrowych desktopowych kości Evergreen.

W roku 2011 na notebooki trafi technologia Fusion i platformy Sabine i Brazos. W tym czasie pojawią się też 32-nanometrowe GPU z rodziny Northern Island.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

03.11.2009 r.

Użytkownicy skarżą się na Ubuntu, 15:43

Vista bezpieczniejsza od XP, 15:41


Nowsze

04.11.2009 r.

Ile kosztuje brute force, 14:15

Nanorurki na skalę przemysłową, 14:17


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.93 | SQL: 13 | Uptime: 16 days, 22:14 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl