heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 30 czerwca 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Sobota, 26 września 2009, 13:34

Twitter: Potężny zastrzyk gotówki

Nawet 100 milionów dolarów mógł zyskać Twitter dzięki zawarciu umów z sześcioma firmami. Pieniądze te są potrzebne nie tylko na bieżące utrzymanie serwisu, ale także na dalszy rozwój, dzięki któremu zacznie on na siebie zarabiać.

Twitter, mikroblog, pozwalający na wysyłane maksymalnie 140-znakowych wiadomości, bije rekordy popularności i bardzo szybko zyskuje nowych użytkowników. Pod koniec roku, tylko w Stanach Zjednoczonych może ich być już 18 milionów. Coraz większa liczba korzystających regularnie z serwisu internautów wymaga jednak nie tylko coraz więcej środków na utrzymanie niezbędnej infrastruktury, ale także pieniędzy na dalszy rozwój.

Nie ulega bowiem wątpliwości, że wprowadzanie nowych i atrakcyjnych funkcji jest sposobem na utrzymanie zainteresowania serwisem. Konieczne jest także wypracowanie takie modelu, który pozwoli serwisowi samodzielnie się utrzymać. Biz Stone, twórca Twittera, zapowiedział, że w tym roku na pewno nie zostają do serwisu wprowadzone reklamy. Trwają też intensywne prace nad uruchomieniem kont komercyjnych, na których serwis mógłby zarabiać.

Dopóki jednak tak się nie stanie, konieczne jest pozyskiwanie środków finansowych od inwestorów zewnętrznych. Evan Williams, dyrektor generalny Twittera, poinformował właśnie, że serwisowi udało się pozyskać wsparcie finansowe od sześciu firm - Insight Venture Partners, T. Rowe Price, Institutional Venture Partners, Spark Capital, Benchmark Capital oraz Morgan Stanley.

Wartość zawartych umów nie jest znana, jednak serwis BBC News sugeruje, że może chodzić o kwotę 100 milionów dolarów. Williams powiedział także, że jest zadowolony z faktu, że udało się zyskać wsparcie inwestorów podzielających wizję serwisu.

- Podróż Twittera dopiero się zaczęła - dodał Williams.Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

25.09.2009 r.

G.Skill: Ekstremalnie szybkie pamięci DDR2 , 17:33

Asus EAH5800 z technologią Voltage Tweak, 15:18


Nowsze

27.09.2009 r.

HP: Będziemy rosnąć szybciej niż rynek, 7:50

28.09.2009 r.

Uniwersalny pilot Thomson ROC 10509, 10:05


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 0.93 | SQL: 16 | Uptime: 128 days, 8:05 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl