heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 21 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 18 września 2009, 09:39

Za prawie 1 mld USD Avaya przejmuje Nortel Enterprise Solutions

Avaya wygrała przetarg na przejęcie Nortel Enterprise Solutions, jeden z działów firmy Nortel. Zapłaci 900 mln USD Nortelowi, a dodatkowych 15 mln USD przeznaczy na program zatrzymania pracowników.

Nortel i Avaya w lipcu br. podpisały dokument, na mocy którego Avaya miała przejąć za kwotę 475 mln USD systemy przesyłania głosu i danych oraz rozwiązania dla sektora administracji publicznej oferowane dotychczas przez dział Nortel Enterprise Solutions (NES).

Wczoraj, 17 września Avaya poinformowała, że przejęcie NES odbyło się w drodze przetargu, który firma ta wygrała. Kwota przejęcia to 900 mln USD. Avaya przejmie także pracowników wspomnianego działu. Transakcja podlega ostatecznemu zatwierdzeniu przez sądy i procedury prawa zwyczajowego Kanady i Stanów Zjednoczonych.

- Wygrany przetarg zapewni nam dostęp do kanałów dystrybucji, oferty produktów oraz efektów prac badawczo-rozwojowych firmy Nortel, a także lepszą pozycję na rynkach całego świata – powiedział Kevin Kennedy, prezes i dyrektor generalny firmy Avaya. - Jesteśmy przekonani, że to przejęcie przyniesie duże korzyści klientom, pracownikom i partnerom obu firm. Czekamy na finalizację transakcji.

Firma Nortel powstała Toronto w 1895 roku. W szczytowym momencie, około 10 lat temu Nortel wart był 250 miliardów dolarów i zatrudniał 90 tysięcy osób. Na początku stycznia 2009 firma złożyła wniosek o ochronę przed wierzycielami ze Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Wielkiej Brytanii. Nie była bowiem w stanie regulować swoich należności oraz dokonać restrukturyzacji zadłużenia.

W lipcu bieżącego roku za 1,13 mld dolarów większościowe udziały w Nortelu, w tym także prawa do technologii CDMA oaz LTE, nabyła firma Ericsson.

Krzysztof Gontarek


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

17.09.2009 r.

AMD traci rynek i oferuje tani czterordzeniowiec, 17:09

Facebook zarabia, 17:08


Nowsze

18.09.2009 r.

"Zimne" pamięci macierzowe, 9:42

Gazowe ferromagnetyki, 15:04


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.92 | SQL: 24 | Uptime: 590 days, 12:35 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl