heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 21 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 17 września 2009, 17:07

Microsoft o cenach OEM-owych Windows

Przedstawiciel Microsoftu po raz pierwszy w historii zdradził, ile płacą producenci komputerów za preinstalowane kopie Windows.

Charles Songhurst, kierujący w Microsofcie wydziałem Strategii Korporacyjnej, ujawnił ceny OEM-owych Windows.

Powiedział, że w ciągu ostatniej dekady Microsoft za punkt wyjścia przyjmował zestaw komputerowy o wartości 1000 dolarów i za preinstalowanie na nim Windows pobierał 50 dolarów. Songhurst dodał, że stanowi to pięć procent wartości sprzętu i Microsoft stara się trzymać właśnie tej granicy.

Obecnie ceny komputerów wahają się od około 300 do około 3000 dolarów, co oznacza, że od każdej preinstalowanej kopii Windows Microsoft otrzymuje od 15 do 150 USD.

Songhurst odniósł się też do rynku netbooków i obaw, że rosnąca popularność tak tanich komputerów negatywnie wpłynie na wyniki finansowe koncernu. Jednak z jego wypowiedzi wynika, że Microsoft nie obawia się o to. Menedżer uważa bowiem, że netbooki są kupowane albo przez osoby, które już mają peceta lub notebooka, albo też przez takie, które i tak nie kupiłyby innego niż netbook komputera. Tak więc, jego zdaniem, wzrost popularności netbooków nie odbywa się kosztem popularności innych typów komputerów, a więc nie zagraża finansom koncernu z Redmond.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

17.09.2009 r.

Bing pnie się do góry, 17:06

Francja wypowiada wojnę piratom, 11:59


Nowsze

17.09.2009 r.

Facebook zarabia, 17:08

AMD traci rynek i oferuje tani czterordzeniowiec, 17:09


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Tomasz - 18 września 2009, 15:02

Osobiście korzystam z Windows 7 Pro x64 - dzięki byciu studentem poprzez MSDN Academic Alliance.

System w porównaniu do Windows XP i Vista jest mniej pamięciożerny(!). Problemów z kompatybilnością, sterownikami jak na razie nie było. Ogólnie odnoszę pozytywne wrażenie i jestem zadowolony - ale tak czy siak Windows 7 to mój "drugi" system. Przez większość czasu używam Debiana :)Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.18 | SQL: 19 | Uptime: 590 days, 13:09 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl