heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 21 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 3 września 2009, 09:06

Niemcy: Google musi zmienić regulamin swoich usług

Sąd w Hamburgu uznał 10 zapisów w regulaminie świadczenia usług za niezgodnie z niemieckim prawem i nakazał ich zmianę bądź usunięcie.

Sąd w Hamburgu orzekł, że firma regulamin firmy Google łamie niemieckie prawo federalne w zakresie ochrony danych obywateli i musi on ulec zmianie. Kontrowersje wzbudziły przede wszystkim zapisy mówiące o tym, że firma ma prawo upublicznić dane swoich użytkowników w przypadku, gdyby stwierdzono naruszenie czyichkolwiek praw autorskich. Mogłoby to dotyczyć każdego, kto na swoim koncie Google przetrzymywałby jakiekolwiek dokumenty.

Skargę złożyła Verbraucherzentrale Bundesverband - Federacja Niemieckich Organizacji Konsumenckich, skupiająca 41 podmiotów działających na rzecz ochrony praw niemieckich konsumentów.

Łącznie zakwestionowanych zostało 10 klauzul, z których Google musi się wycofać, aby regulamin był zgodny z niemieckim prawem. Rzecznik prasowy Google w Niemczech - Stefan Keuchel - poinformował jednak, ze sporne zapisy zostały usunięte już rok temu, gdy inny sąd stwierdził, że jedynie osoba, która umieściła dokument na koncie Google lub też inna przez nią upoważniona (np. poprzez dzielenie się dokumentami) może je oglądać i nimi bez ograniczeń rozporządzać - podaje agencja Associated Press.

Keuchel powiedział także, że w żadnym momencie Google nie rościło sobie praw do przeglądania prywatnych dokumentów. - Dokumenty przekazywane nam przez użytkowników, należą do użytkowników - dodał.

- Wyrok jest także sygnałem dla innych firm internetowych, by poważnie brały zagadnienia związane z ochroną informacji - dodał Gerd Billen, członek zarządu vzbv.

Michał Chudziński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

02.09.2009 r.

eBay sprzedał platformę Skype, 16:44

AMD Bulldozer w 2011 roku, 16:20


Nowsze

03.09.2009 r.

Znaleźli sposób na wodorowe tankowanie, 9:09

Użytkownicy odchodzą od XP?, 9:10


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 4.07 | SQL: 18 | Uptime: 1 day, 6:47 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl