heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 1 października 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 21:57

Apple: Pozew na 2 mln USD

Takiego odszkodowania domaga się fotograf, który zarzuca firmie bezprawne wykorzystanie jednego z jego zdjęć.

Fotograf Louis Psihoyos domaga się od Apple odszkodowania w wysokości 2 milionów dolarów. Zarzuca on firmie Steve'a Jobsa kradzież jednego ze zdjęć z jego portfolio, które przedstawia człowieka siedzącego przed tysiącem ekranów telewizyjnych. Apple miała je wykorzystać w materiałach promocyjnych swojej aplikacji dla iPhone'a - i.TV - która służy do wyszukiwania programów telewizyjnych.

W pozwie złożonym w jednym z sądów stanu Nowy Jork, adwokat powoda dowodzi, że firma Apple wykorzystała obraz pana Psihoyos ("1000 TV's") bez jego zgody. Jego zdaniem, poprzez wykorzystanie spornego zdjęcia, twórca iPhone'a osiągnął znaczące korzyści ekonomiczne przy jednoczesnym nadszarpnięciu interesów jego klienta. Wysokie odszkodowanie, jakie żąda powód ma zrekompensować poniesione straty.

Nie jest to pierwszy raz, gdy obie strony spotykają się w sądzie. W 2007 roku doszło między nimi do sporu na tle tego samego zdjęcia. Tamtym razem jednak pan Psihoyos dowodził, że Apple wykorzystuje obraz "1000 TV's" do promocji usługi wideo na żądanie w ramach Apple TV. Wtedy miało jednak dojść do pozasądowego porozumienia - podaje InformationWeek.

Michał Chudziński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

24.08.2009 r.

Obniżyli mu wynagrodzenie do 1 dolara, 21:56

NASA: Bezpieczne paliwo rakietowe, 21:54


Nowsze

24.08.2009 r.

Współpraca Binga i Wolfram Alpha?, 21:58

Intel szykuje się na 22 nanometry, 21:59


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 0.59 | SQL: 23 | Uptime: 331 days, 14:44 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl