heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 21 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 6 maja 2005, 11:59

TP SA oddaje VAT za Internet

Użytkownicy Neostrady mogą odzyskać od Telekomunikacji Polskiej VAT za Internet zapłacony za marzec i kwiecień. Muszą zareklamować rachunki.

Od 1 marca usługi dostępu do Internetu dla klientów indywidualnych są obciążone 22-proc. stawką VAT i przez to droższe. Zgodnie z prawem telekomunikacyjnym operator o każdej podwyżce musi poinformować klienta na piśmie z miesięcznym wyprzedzeniem.

TP swoich klientów o podwyżce ceny Neostrady od 1 marca powiadomiła w połowie marca. W piśmie podpisanym przez dyrektor Kornelię Mathea nie ma jednak wymaganej prawem (art. 61 ustęp 6 ustawy - Prawo telekomunikacyjne) informacji, że klient w związku z podwyżką może zrezygnować z usługi, a dostawca nie ma prawa domagać się od niego odszkodowania. W ocenie prawników, z którymi rozmawialiśmy, pismo podpisane przez panią Mathea nie spełnia wymogów ustawowych.

Tymczasem TP twierdzi, że wypełniła obowiązki informacyjne, gdyż oprócz listu pani dyrektor, który nie zawierał informacji o możliwości zerwania umowy, przesłała w marcu abonentom ulotkę, w której poinformowała o prawie wypowiedzenia umowy w związku z podwyżką. Prawnicy zwracają uwagę, że ulotka nie zawiera cennika, więc nie można jej uznać za pełną informację.

- Urząd nie planuje kontroli u operatorów w sprawie terminu poinformowania przez nich użytkowników Internetu o podwyżce cen oraz tego, czy informacja była wystarczająca - mówił "Rz" Jacek Strzałkowski z Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty.

Z informacji zebranych przez "Rz" wynika, że ci, którzy zareklamowali rachunki telefoniczne za marzec i kwiecień z 22-proc. VAT za Neostradę, są informowani przez TP, iż ich reklamacja jest uznana. TP oddaje im niesłusznie pobrane pieniądze. Gdyby reklamacje zgłosili wszyscy użytkownicy Neostrady, koszty TP z tego tytułu sięgnęłyby ok. 10 mln zł miesięcznie.Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

06.05.2005 r.

"Dopalacz" Google, 9:21

05.05.2005 r.

Ma być lepiej, 17:04


Nowsze

07.05.2005 r.

3PAR w Polsce, 14:07

08.05.2005 r.

Palm się nie poddaje, 17:58


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


ROBERT - 26 stycznia 2006, 05:17

TP TO SĄ ZŁODZIEJE NIEDOŻ ŻE PŁACIMY WYSOKIE ABONAMENTY ZA NEOSTRADE
TO JESZCZE PALNTY ROBIĄ JAKIEŚ PORĄBANE LIMITY POBIERANIA Z NETAAutor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.67 | SQL: 18 | Uptime: 590 days, 13:22 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl