Wtorek, 4 sierpnia 2009, 20:40
Atak na aktualizacje
Specjaliści z izraelskiej firmy Radware przygotowali narzędzie, które umożliwia podsunięcie użytkownikowi fałszywych aktualizacji ponad 100 popularnych programów. Narzędzie o nazwie Ippon zostało z powodzeniem przetestowane np. na komunikatorze Skype.Ippon skanuje sieci Wi-Fi w poszukiwaniu komputerów, które za pomocą protokołu HTTP poprosiły o aktualizację oprogramowania. Jeśli taka maszyna zostanie znaleziona, Ippon błyskawicznie wysyła do niej odpowiedź, wyprzedzając odpowiedź prawdziwego serwera aktualizacji. Narzędzie potrafi dostosować odpowiedź do żądań aplikacji, która poprosiła o aktualizację i informuje, że jest ona dostępna. Następnie komputerowi ofiary podsuwany jest szkodliwy plik do pobrania.
Itzik Kotler z Radware mówi, że jego zespół nie testował skuteczności ataku na systemy aktualizacyjne przeglądarek internetowych. Dodał, że oprogramowanie Microsoftu nie jest zagrożone, gdyż firmowy system aktualizacji używa podpisów cyfrowych. Tak samo powinni postępować, zdaniem Kotlera, wszyscy producenci oprogramowania. Przedstawiciele Radware radzą, by nie aktualizować oprogramowania za pomocą sieci Wi-Fi.
Mariusz Błoński
Wersja do druku
Podobne tematy
US Army zachęca do atakowania swojej sieci i płaci za znalezione błędy
, 14.11.2020 r.
Cyberatak powoduje problem w jednym z największych czeskich szpitali
, 18.03.2020 r.
Trojan Cerberus wykorzystuje technikę fałszywych powiadomień, atakując klientów polskich banków
, 07.03.2020 r.
Microsoft zaatakował północnokoreańskich hakerów
, 09.01.2020 r.
Trzy szpitale w Alabamie zaatakowane przez ransomware Ryuk
, 10.10.2019 r.Starsze
Komputery z DNA bardziej przyjazne użytkownikowi, 20:34
The Pirate Bay traci rzecznika prasowego, 20:32
Nowsze
Chipset dla Windows 7, 20:42
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?
Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.78 | SQL: 13 | Uptime: 90 days, 22:08 h:m |
Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl