heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 27 września 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 30 czerwca 2009, 20:39

KE: Uniwersalna ładowarka w 2010 roku

Producenci telefonów komórkowych porozumieli się w sprawie wprowadzenia na rynek uniwersalnej ładowarki. Komisja Europejska, która naciskała na firmy, nie kryje zadowolenia.

W 2010 roku na europejskim rynku pojawią się pierwsze telefony z uniwersalnymi ładowarkami. Przedstawiciele producentów telefonów komórkowych przedłożyli 29 czerwca Komisji Europejskiej protokół ustaleń, w którym zobowiązali się do wprowadzenia do sprzedaży uniwersalnej ładowarki opartej na mini USB. Dodatkowo mają zostać opracowane nowe normy unijne, które zapewnią bezpieczne korzystanie z nich.

Komisja Europejska naciskała na producentów, by wprowadzili nowe rozwiązania, argumentując, że praktycznie każda firma ma własny model ładowarki, przez co w jednym domu może być ich nawet kilka. To niewątpliwie w negatywny sposób wpływa na środowisko naturalne, gdyż produkowane są zbędne urządzenia.

Günther Verheugen, unijny komisarz ds. przemysłu, stwierdził, że w tej sytuacji KE nie będzie wprowadzała odgórnych rozwiązań, zdając się na wypracowane przez same zainteresowane firmy.

Protokół nie określa sztywno rozwiązań technologicznych, na jakich oparte zostaną nowe ładowarki. Oznacza to otwartą drogę do ulepszeń.

Porozumienie podpisały Apple, LG, Motorola, NEC, Nokia, Qualcomm, Research In Motion (RIM), Samsung, Sony Ericsson, Texas Instruments.

Michał Chudziński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

30.06.2009 r.

PQI: Cool Drive U360 - łączy dwa komputery poprzez USB, 20:37

Lexar: 32 GB SDHC oraz 16 GB microsSDHC, 20:31


Nowsze

30.06.2009 r.

Green IT - gdzie firmy szukają oszczędności?, 20:57

01.07.2009 r.

The Pirate Bay zapłaci za dzielenie się plikami?, 15:23


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


tamiass - 01 lipca 2009, 02:08

"w jednym domu może być ich nawet kilka. To niewątpliwie w negatywny sposób wpływa na środowisko naturalne, gdyż produkowane są zbędne urządzenia"
- Uwazam, ze wprowadzenie ładowarki uniwersalnej nie zmieni tego faktu. Przecież ładowarka i tak będzie dołączana do kazdego nowego sprzętu. Więc zmieni się tylko to, ze teraz w jednym domu będzie wiele uniersalnych ładowarek :DAutor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 0.76 | SQL: 9 | Uptime: 327 days, 18:04 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl