heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 29 lutego 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 29 czerwca 2009, 12:36

Tanie programy zamiast taniego laptopa

Projekt taniego laptopa XO nie odniósł tak dużego sukcesu, jak się spodziewano, ale to nie znaczy, że cała praca poszła na marne. Wystarczy wspomnieć, że dzięki niemu pojawiły się na rynku inne małe, tanie maszyny.

Teraz jeden z byłych prezesów OLPC, organizacji która chciała rozpowszechnić XO, ma nowy pomysł. Zamiast komputera - zestaw opensource'owego oprogramowania rozpowszechniany za 5 dolarów na USB.

Walter Bender, pomysłodawca nowego projektu i założyciel firmy Sugal Labs, chce rozpropagować otwartoźródłowy interfejs o nazwie Sugar. Stąd pomysł na program Sugar on Stick - oprogramowanie dla maszyn tak mało wydajnych, że nie radzą sobie nawet z obsługą systemu Windows 2000.

Zestaw programów można już w tej chwili pobrać z witryny Sugar Labs. W jego skład wchodzą takie aplikacje jak Read, Write, Paint czy Etoys, a do pobrania jest też wiele innych. Gotowy zestaw w ostatecznej wersji ma pojawić się przed końcem bieżącego roku. Zostanie przygotowany tak, że będzie można przygotować bootowalny klips USB, z którego uruchomimy komputer.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

27.06.2009 r.

iPhone 3GS napędza ruch na YouTube, 21:39

26.06.2009 r.

Zbyt drogi Windows 7 nie wstrząśnie rynkiem, 19:14


Nowsze

29.06.2009 r.

Nokia ubiegła Apple, 12:39

Kto się ugnie przed chińską cenzurą?, 12:40


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.36 | SQL: 13 | Uptime: 11 days, 23:17 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl