heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 28 stycznia 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Sobota, 27 czerwca 2009, 21:39

iPhone 3GS napędza ruch na YouTube

400-procentowy wzrost liczby przesłanych z telefonów komórkowych filmików wideo zanotował w ciągu ostatnich sześciu dni serwis YouTube. Głównym sprawcą jest nowy iPhone 3GS - pisze TechCrunch.

iPhone 3GS pojawił się na rynku zaledwie tydzień temu. Jego debiut był bardziej niż udany - w ciągu pierwszego weekendu kupiło go ponad milion osób. Poprzedni model - 3G - kupiło w tym samym okresie o połowę mniej osób.

Nowy model to nie tylko nowe wbudowane funkcje czy lepszy aparat fotograficzny, ale przede wszystkim szybkość. Apple utrzymuje, że iPhone 3GS szybciej otwiera aplikacje i strony internetowe, przez co działają one płynniej.

Jedną z ciekawszych funkcji iPhone'a, która obecna była już w poprzedniej wersji, jest bezpośredni dostęp do serwisu YouTube. Nie jest konieczne wchodzenie do niego za pośrednictwem przeglądarki. To sprawia, że oglądanie filmów na iPhonie staje się dziecinnie proste.

To także zapewne tłumaczy fakt ogromnego wzrostu ruchu pomiędzy serwisem YouTube a telefonami komórkowymi. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy zanotowano wzrost aż o 1700 procent. Jednak tylko w ciągu ostatnich sześciu dni wzrost wyniósł kolejne 400 procent. Serwis TechCrunch nie ma wątpliwości, że to zasługa nowego iPhone'a.

Już w poprzedniej wersji dostęp serwisu YouTube był łatwy, gdyż odbywał się nie za pośrednictwem przeglądarki internetowej, ale jak gdyby był odrębną aplikacją. Wersja 3GS wyposażona jest także w kamerę. Nagrywane z jej pomocą filmy mogą być w prosty sposób przesyłane do YouTube.

Rynek smartphone'ów rośnie mimo niepewnej sytuacji gospodarczej. Jest on bowiem czymś więcej niż tylko urządzeniem do rozmawiania i wysyłania SMS-ów. Stał się centrum rozrywki, które nieustannie jest z nami. Telefon komórkowy - w tej czy innej postaci - stał się niezwykle ważnym elementem naszego życia.

Michał Chudziński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

26.06.2009 r.

Zbyt drogi Windows 7 nie wstrząśnie rynkiem, 19:14

Gigabyte: Mysz z kryształami Swarovskiego, 19:11


Nowsze

29.06.2009 r.

Tanie programy zamiast taniego laptopa, 12:36

Nokia ubiegła Apple, 12:39


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 0.79 | SQL: 21 | Uptime: 51 days, 1:21 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl