heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 4 grudnia 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 17 czerwca 2009, 08:28

Przeglądarka zachowa filmy z YouTube

Filmy z YouTube będą teraz zachowywane w pamięci podręcznej (cache) przeglądarki. Skorzystają na tym użytkownicy wolnych łączy internetowych, którzy nie będą musieli czekać na załadowanie się filmu oglądanego wcześniej.

Wprowadzenie zmian do YouTube odnotował blog Google Operating System. Wystarczy teraz otworzyć dowolny film na YouTube i zaczekać, aż zostanie on zbuforowany. Jeśli przeładujemy stronę, film zostanie natychmiast załadowany z pamięci podręcznej. Również jeśli zrestartujemy przeglądarkę, dostęp do filmu będziemy mieli natychmiast.

Nie ma znaczenia, czy film oglądamy na stronach YouTube, czy też w kontekście innej strony, na której został on umieszczony.

Domyślne zapisywanie filmów w pamięci podręcznej nie jest może wielkim przełomem, ale dla użytkowników powolnych łączy internetowych może wiele zmienić. Zazwyczaj korzystanie z multimediów online wiąże się dla nich z irytującym czekaniem. Teraz cierpliwość będzie się bardziej opłacać, bo film będzie można obejrzeć wielokrotnie. Na zmianie może skorzystać także YouTube dzięki ograniczeniu transferu.

Osoby, które nastawiają się na zachowanie w przeglądarce wielu filmów, powinny rozważyć rozszerzenie rozmiaru pamięci podręcznej. W IE 7 można to zrobić wybierając Narzędzia/Opcje internetowe (w karcie Ogólne trzeba kliknąć przycisk ustawienia obok Historii przeglądania). W Firefoksie należy wybrać Narzędzia/Opcje/Zaawansowane (w karcie Sieć ustawiamy rozmiar cache). W Operze trzeba wybrać Narzędzia/Preferencje/Zaawansowane (z panelu po lewej wybieramy Historia i ustawiamy rozmiar pamięci podręcznej).

Marcin Maj


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

17.06.2009 r.

Z-Drive już w Polsce, 8:25

16.06.2009 r.

Słuchawki Altec Lansing BackBeat, 18:18


Nowsze

17.06.2009 r.

"Złodzieje kliknięć" pozwani przez Microsoft, 8:30

NVIDIA oferuje pięć nowych mobilnych GPU, 18:36


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 2.25 | SQL: 18 | Uptime: 215 days, 21:52 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl