heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 26 listopada 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 11 czerwca 2009, 12:36

Microsoft nakarmi głodujących

25 milionów Amerykanów jest co roku dożywianych przez organizację Feeding America. Microsoft postanowił pomóc. Postawił jednak warunek.

Microsoft znalazł sposób, jak zachęcić użytkowników komputerów do pobrania najnowszej wersji przeglądarki Internet Explorer 8. Koncern uruchomił program "Browser for the Better" - każde pobranie nowej aplikacji z jego strony oznacza przekazanie przez firmę z Redmond kwoty pieniężnej odpowiadającej 8 obiadom na rzecz organizacji Feeding America.

Firma zapewne nieprzypadkowo wybrała ten właśnie moment - gospodarka amerykańska mocno się kurczy, szybko rośnie bezrobocie, a razem z nim rzesza osób uzależnionych od pomocy społecznej. A że ta w dużej mierze świadczona jest przez organizacje pozarządowe, koncern postanowił wesprzeć jedną z nich.

Koncern podkreśla, że dzięki swojemu programowi zwiększa świadomość zwykłych ludzi odnośnie problemu głodu, a także daje możliwość, by każdy Amerykanin mógł za darmo pomóc osobom potrzebującym. W końcu pobranie przeglądarki nie oznacza wcale, że należy ją instalować.

Vicki Escarra, dyrektor generalna Feeding America, powiedziała, że zawarte z Microsoftem porozumienie jest korzystne dla wszystkich stron, przede wszystkim pomoże walczyć z głodem. Feeding America to największa tego typu organizacja w Stanach Zjednoczonych, która dożywia przeszło 25 milionów Amerykanów rocznie.

Kampania trwać będzie od 8 czerwca do 8 sierpnia 2009 roku. Za każde ukończone pobranie przeglądarki koncern przekaże organizacji 1,15 dolara, jednak łącznie nie więcej niż jeden milion.

Michał Chudziński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

11.06.2009 r.

Superbezpieczne wynalazki Mercedesa, 9:10

10.06.2009 r.

iPhone 3GS - nowy czarny koń firmy Apple, 18:48


Nowsze

11.06.2009 r.

Francja: Prawo antypirackie niezgodne z Konstytucją, 12:46

Microsoft łata rekordową liczbę dziur, 15:50


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 1.19 | SQL: 13 | Uptime: 368 days, 3:33 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl