heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 15 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 10 czerwca 2009, 12:14

Rozwój Wolfram Alpha nie ustaje

Deweloperzy Wolfram Alpha wprowadzili ostatnio 1850 poprawek kodu i uaktualnili 1.1 miliona rekordów z danymi w swoich bazach danych. Nowy produkt musi się rozwijać, bo na rynek już wchodzą kolejni gracze zainteresowani wyszukiwaniem semantycznym.

Lista wprowadzonych poprawek jest długa. Dodano między innymi obsługę nowych form językowych w zadawanych pytaniach i uzyskiwanych odpowiedziach, wprowadzono dane na temat wielu potraw oraz wsparcie dla składni grafiki 3D programu Mathematica. Wyszukiwarka będzie też w stanie odpowiadać na pytania związane bezpośrednio z nią samą.

Pełna lista udoskonaleń wprowadzonych do Wolfram Alpha znajduje się naoficjalnym blogu. Jeszcze nie wszyscy zdążyli się dowiedzieć o wspomnianych poprawkach, a deweloperzy już testują kolejne, które lada chwila powinny ujrzeć światło dzienne.

Rynek wyszukiwarek przeżywa ostatnio istny boom. Microsoft uruchomił budzący już na starcie kontrowersje Bing. Google zaproponowało nowe podejście do wyszukiwania w swoim Google Squared. Na uruchomienie czekają 2 kolejne semantyczne wyszukiwarki - Wowd i Yebol. Oba rozwiązania to startupy prezentujące nowatorskie podejście do tematu wyszukiwania.

Wowd opiera się na szukaniu wyników na komputerach użytkowników Wowd udostępniających swoje zasoby w Sieci. To coś na wzór sieci BitTorrent, ale dla wyszukiwania informacji. Yebol natomiast korzysta z podobnych rozwiązań co Bing, jednak do wyników wyszukiwania dodaje również pokrewne słowa kluczowe. Liczba zindeksowanych stron wynosi już ponad 1 miliard, co jak na projekt we wczesnym stadium rozwoju jest imponującym wynikiem.

Michał Duda


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

10.06.2009 r.

Facebook zbliża się do Google, 12:13

09.06.2009 r.

Nokia: Komórka unplugged, 18:35


Nowsze

10.06.2009 r.

PCMCIA wprowadza ExpressCard Standard 2.0, 16:54

Ecco GPS Keychain pomoże odnaleźć samochód, 18:26


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.21 | SQL: 22 | Uptime: 63 days, 3:13 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl