heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 20 marca 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 10 kwietnia 2009, 09:57

YouTube z Universal Music Group

Obie firmy zawarły porozumienie, które może doprowadzić do zakończenia wojny między serwisem a wytwórniami muzycznymi.

YouTube nawiązuje współpracę z Universal Music Group, największą wytwórnią muzyczną świata. Zazwyczaj obie firmy znajdują się po przeciwnych stronach barykady, tym razem jednak postanowiły połączyć wysiłki, by móc razem czerpać korzyści finansowe.

Universal Music Group udostępni pod koniec roku około 10 tysięcy plików muzycznych, które oglądać będzie można za pośrednictwem strony Vevo.com, kanału Vevo w serwisie YouTube oraz za pośrednictwem specjalnego odtwarzacza muzycznego, który będzie można umieszczać m.in. na stronach serwisów społecznościowych.

Firmy zamierzają zarabiać na reklamach, które będą się wyświetlać na stronach, a także przed samymi utworami muzycznymi. Odtwarzacz będzie posiadał także przycisk pozwalający na szybkie zakupienie utworu poprzez iTunes lub Amazon.com - informuje agencja AP.

Wytwórnia zamierza zainwestować w projekt kilkadziesiąt milionów dolarów, wierząc, że na reklamach na stronach z muzyką można zrobić prawdziwy interes. Vevo w całości będzie należało do Universal, Google, właściciel serwisu YouTube, dostarczy niezbędną technologię.

Doug Morris, dyrektor generalny w Universal, dodał, że wytwórnia prowadzi rozmowy z pozostałymi trzema największymi graczami na rynku - Warner Music Group Corp., Sony Music Entertainment oraz EMI Group Ltd. - na temat możliwości udziału w tym przedsięwzięciu.

Możliwe, że porozumienie obu firm jest pierwszym krokiem na drodze do zaprzestania ciągłej walki. Nie służy ona bowiem ani YouTube, ani wytwórniom muzycznym, ani też artystom.

Michał Chudziński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

10.04.2009 r.

InPost zaatakuje paczkomatami, 9:55

Jennifer Lopez odzyskuje dwie domeny, 9:53


Nowsze

10.04.2009 r.

Francja: Nowe prawo antypirackie jednak odrzucone!, 9:58

Sun traci, Microsoft zyskuje, 10:01


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 3.20 | SQL: 24 | Uptime: 102 days, 4:29 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl