heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 19 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 6 kwietnia 2009, 09:35

AMD - złych wieści ciąg dalszy

Firma planuje ograniczyć koszty o 50 milionów dolarów. Czy to jednak kwota wystarczająca w obliczu 3-miliardowej straty za rok 2008?

AMD, jeden z głównych producentów procesorów, ma spore kłopoty. W przeciwieństwie do większego konkurenta - Intela - nie ma wystarczających środków finansowych na inwestycje (Intel przeznaczy na nie 7 miliardów dolarów). Jedynym wyjściem problemów wydaje się być cięcie kosztów.

Firma już w styczniu zapowiedziała kolejne zwolnienia 1,1 tys. z 15 tys. pracowników. Ci, których umowy nie zostaną rozwiązane, także nie mają powodów do radości - ich pensje zostaną obniżone od 5 do 20 procent. Im więcej ktoś zarabia, tym obniżka będzie większa.

Firma poinformowała niedawno władze nowojorskiej giełdy o planach związanych z restrukturyzacją kosztów. Łącznie ma on przynieść 50 milionów dolarów oszczędności. Ponownie największe ofiary będą musieli ponieść pracownicy - AMD chce zaoszczędzić 23 miliony dolarów na odprawach pracowników i ich innych przywilejach. 13 milionów dolarów oszczędności ma przynieść zakończenie niektórych programów, a 7 milionów zmiany dotyczące lokalizacji zakładów - informuje The Register.

W porównaniu z 3 miliardami dolarów, które firma w zeszłym roku straciła, nie wydaje się to jednak sumą zawrotną. Trudno także oczekiwać, by 50 milionów dolarów oszczędności znacząco poprawiło sytuację finansową AMD.

Michał Chudziński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

06.04.2009 r.

Załamanie rozmów IBM z Sun Microsystems, 9:30

Twitter w ręce Google?, 9:27


Nowsze

06.04.2009 r.

Janusz Palikot w mediach - raport NewsPoint i NEWTON Media, 11:48

Wyszukiwanie macierzami przypadkowymi, 13:48


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 0.82 | SQL: 13 | Uptime: 395 days, 19:20 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl