heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 23 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 1 kwietnia 2009, 17:17

Ericsson: Blokowanie modemem

Firma Ericsson opracowała modem, który zabezpieczy operatorów komórkowych dostarczających Internet przed nieuczciwością klientów. Przedsiębiorstwa te coraz częściej dopłacają do komputerów z bezprzewodowym dostępem do Sieci.

W zamian klienci są zobowiązani korzystać z łączy danego operatora. Zdarza się jednak, że klienci przestają opłacać rachunki i zatrzymują sobie komputer. Co prawda maszyna taka nie może łączyć się bezprzewodowo z sieciami innych dostawców, ale nieuczciwy klient zyskuje w pełni funkcjonalny komputer, który może połączyć z Siecią w inny sposób, a telekom traci setki dolarów.

Ericsson opracował modem, który pozwala operatorowi sieci na wysłanie sygnału całkowicie blokującego komputer.

Zastosowania modemu nie ograniczają się tylko do tego. Dzięki niemu użytkownik może zdalnie zablokować skradzionego laptopa. Ponadto modem może zostać włączony w stan ciągłego czuwania, nawet wówczas, gdy wyłączymy komputer. Jeśli przyjdzie do nas ważny e-mail czy znajomy będzie chciał porozmawiać z nami na Skype, modem włączy komputer i nas zaalarmuje.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

01.04.2009 r.

Lite-On iHES208 - odtwarzacz Blu-ray z nagrywarką DVD, 16:47

Robot sterowany myślą, 11:01


Nowsze

01.04.2009 r.

Układ nerwowy sam się leczy, 18:28

02.04.2009 r.

Najpopularniejsze szkodliwe programy marca 2009, 10:46


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 4.56 | SQL: 18 | Uptime: 110 days, 17:07 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl