heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 1 października 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Sobota, 28 lutego 2009, 14:25

Największy i najszybszy QNAP TS-809U-RP

EPA Systemy wprowadza na polski rynek nowy serwer plików QNAP TS-809U-RP o wysokiej redundancji, w obudowie typu rack 2U, pojemności do 16 TB i z protokołem iSCSI.

QNAP oraz EPA Systemy, oficjalny dystrybutor firmy w Polsce, zaprezentowały najnowszy serwer plików klasy korporacyjnej – model TS-809U-RP w obudowie typu rack o wysokości 2U. Wyposażony w procesor Intel Core 2 Duo 2.8GHz oraz 2GB pamięci DDR II, QNAP TS-809U-RP oferuje wysoką wydajność szczególnie w systemach dedykowanych do intensywnej wymiany danych i dużego obciążenia. Nowy serwer posiada 8 kieszeni na dyski SATA II, wbudowaną funkcjonalność hot-swap (wymiana dysków w trakcie pracy urządzenia) i pozwala na przechowywanie oraz udostępnianie do 16 TB danych. Urządzenie jest wyposażone w szereg mechanizmów gwarantujących niezawodną pracę. Zapewnia redundancję kluczowych podzespołów: zasilania i interfejsów sieciowych (2 x RJ45, 10/100/1000 MBit/s Ethernet) z funkcją balansowania obciążenia i automatycznego przełączania na alternatywne, nieuszkodzone łącze. Dodatkowym zabezpieczeniem dla danych jest tryb RAID 0,1,5,6,5+zapas, 6+zapas oraz możliwość rozbudowy i zmiany trybu RAID w trybie on-line bez utraty danych czy konieczności restartu serwera. Serwer posiada także zaimplementowany protokół iSCSI z funkcją „Thin Provisioning” czyli elastycznego dopasowania wolnego miejsca zgodnie z potrzebami na wolumenach iSCSI, szyfrowanie wybranych udziałów, możliwość automatycznego blokowania adresów IP podejrzanych o próbę nieautoryzowanego dostępu oraz kontrolowanie stanu dysków twardych poprzez S.M.A.R.T.

QNAP TS-809U-RP jest wyposażony w dwa zasilacze, które podczas normalnej pracy podlegają równomiernemu obciążeniu. W przypadku awarii jednego z nich, drugi moduł jest w stanie przejąć zasilanie całego serwera. Administratorzy mogą wymieć uszkodzony moduł bez konieczności wyłączania i restartu serwera. Dzięki temu gwarantowany jest nieprzerwany dostęp do danych, szczególnie ważny w środowisku biznesowym – mówi Troy Lin, Produkt Manager z firmy QNAP.

Serwer TS-809U-RP posiada usługę obiektu docelowego iSCSI z funkcją „Thin Provisioning” i szyfrowanie woluminów algorytmem AES z kluczem 256 bitowym. Obsługa do 8 urządzeń iSCSI może służyć do zwiększenia przestrzeni dostępnej dla serwerów aplikacyjnych i bazodanowych opartych na systemach Windows / Linux oraz zapewnienia dodatkowej przestrzeni do archiwizowania informacji.

Wprowadzenie do oferty tak profesjonalnego rozwiązania przeznaczonego do zabudowy w szafach serwerowych pozwala firmie QNAP na wyrównaną walkę w klasie rozwiązań korporacyjnych. Ten najszybszy w naszej ofercie serwer jest dostępny od dzisiaj w bardzo konkurencyjnej na polskim rynku cenie, z dostawą w ciągu 24 godzin – dodaje Paweł Premicz, Dyrektor Handlowy w firmie EPA Systemy.

Serwer QNAP TS-809U-RP posiada wiele dodatkowych funkcji, w tym m.in.: serwer FTP, obsługę DDNS, wbudowany serwer www z obsługą PHP i MySQL/ SQLite oraz serwer druku (maks. 3 urządzenia). Wszystkie możliwości dostępne są z poziomu platformy Linux, UNIX, Mac i Windows. Ponadto, urządzenie posiada wbudowany serwer poczty “all-in-one” XDove, który pozwala firmom zredukować koszty poprzez wykorzystanie własnego serwera pocztowego. Funkcjonalność urządzenia dodatkowo zwiększa obsługa innych paczek dostępnych w systemie QPKG.

W QNAP TS-809U-RP zaimplementowana została także stacja monitoringu, która umożliwia budowę systemu elektronicznego nadzoru z obsługą do 4 kamer. Serwer rejestruje emitowany przez nie obraz oraz udostępnia użytkownikowi pogląd, także poprzez Internet, zapewniając większe bezpieczeństwo obiektu, przykładowo biura lub serwerowni.

Specyfikacja sprzętowa QNAP TS-809U-RP:
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.8 GHz
Pamięć: 2 GB DDR II, 128 MB Flash DOM
Dyski twarde: 8 x SATA II, do 2000GB (2TB) każdy z dysków
Złącze sieciowe: LAN 2 x RJ45, 10/100/1000 MBit/s Ethernet
Wskaźniki na obudowie: zasilanie, USB, status, sieć, 8 x dysk, ekran LCD
Złącza USB: 4 x USB 2.0 (m.in. drukarka, zewn. pamięć/dysk USB, USB hub)
Przyciski: Reset, USB, Auto-Copy, zasilanie, konfiguracja
Obudowa: 88.9(H) x 482.6(W) x 531.5(D) mm, 12.1 kg
Zasilanie: 230V, pobór mocy w trakcie uśpienia: 53 W, w pracy: 101 W


QNAP TS-809U-RP

QNAP TS-809U-RPWersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

28.02.2009 r.

Thermaltake: Luksusowa podstawka chłodząca pod notebooka z kryształami Swarovskiego, 12:28

27.02.2009 r.

10 największych kryzysów finansowych w historii, 18:05


Nowsze

28.02.2009 r.

Jarosław Kaczyński w końcu ma konto, 14:26

Jeszcze więcej reklamy w Google, 14:55


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 0.93 | SQL: 19 | Uptime: 331 days, 15:59 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl