heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 21 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 26 stycznia 2009, 15:39

Kraków: "Bankomatowi" złodzieje w rękach Policji

Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch Bułgarów, którzy mieli okradać bankomaty - podał w poniedziałek rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Dariusz Nowak. Zatrzymani mężczyźni w wieku 29 i 31 lat mieszkają w Sofii.

Zostały im przedstawione zarzuty podrabiania środków płatniczych pozwalających na otrzymanie pieniędzy, za co grozi im kara co najmniej pięciu lat więzienia.

- Policjanci wcześniej wiedzieli, że do Krakowa przyjechała zagraniczna grupa oszustów, której celem będzie skanowanie kart płatniczych klientów polskich placówek bankowych. Pierwszy sygnał pojawił się w piątek z ulicy Brackiej. Późnym wieczorem zauważono zamontowaną na bankomacie listwę, w której ukryty był telefon komórkowy z kamerą nagrywającą operacje bankowe - poinformował Nowak.

Policja ustaliła, że listwę zamontowało dwóch mężczyzn w wieku 23-25 lat o "południowej urodzie". Następny sygnał odebrano w niedzielę wcześnie rano - dwóch mężczyzn o podobnych rysopisach zamontowało listwę z kamerą i skaner w innym bankomacie przy Rynku Głównym w Krakowie.

Bardzo szybko funkcjonariusze zdobyli zdjęcia tych mężczyzn i rozpoczęto ich poszukiwania. Już po kilkudziesięciu minutach mężczyzn zauważyli policyjni wywiadowcy, kiedy szli jedną z ulic Krakowa. Śledząc ich, doszli do jednego z krakowskich hoteli. Tam mężczyźni zostali zatrzymani - dodał Nowak.

Zatrzymani są Bułgarami, którzy do Polski przyjechali trzy dni temu. Według policji ich zadaniem było zdobycie jak największej liczby danych kart płatniczych (czyli kodów z pasków magnetycznych oraz numerów PIN), a następnie wywiezienie ich za granicę, gdzie miało dojść do wypłacenia pieniędzy na podstawie skradzionych danych. Podobną operację, przeprowadzono już niedawno w jednym z mniejszych miast Polski.

Grzegorz Pietrzak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

26.01.2009 r.

SDJ 02/2009 - Programowanie urządzeń mobilnych, 15:35

Bezprzewodowe splątanie, 14:02


Nowsze

26.01.2009 r.

Yahoo! zamraża płace, 15:41

Recesja na rynku komórek, 17:34


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 4.14 | SQL: 16 | Uptime: 1 day, 6:41 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl