heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 20 marca 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 15 stycznia 2009, 20:00

Ricoh i IBM nawiązują współpracę

Firma Ricoh Company Ltd. poinformowała o zawarciu globalnej strategicznej współpracy z IBM w celu dostarczania klientom kompleksowych rozwiązań wykorzystujących szerokie możliwości obu firm.

W ramach współpracy firmy wspólnie wprowadzą na rynek nową ofertę Ricoh – usługi zabezpieczenia i zarządzania dokumentami (system DSMS) w USA. Rozwiązanie opiera się na doświadczeniu Ricoh w dziedzinie poprawiania przepływu dokumentów, ich bezpieczeństwa i zgodności, przy jednoczesnym obniżaniu całkowitych kosztów inwestycji w sprzęt biurowy i promowaniu praktyk sprzyjających zrównoważonemu korzystaniu ze środowiska naturalnego. Oferta DSMS obejmuje ocenę i wdrożenie, usługi dla użytkownika końcowego, usługi zarządzane, bezpieczeństwo, system ochrony środowiska oraz usługi zarządzania treściami w przedsiębiorstwie. Usługi dostarczać będzie pion Ricoh Document Solutions and Services we współpracy z IBM Global Technology Services. Ponadto, Ricoh zawarł umowę, w ramach której będzie sprzedawać ofertę IBM Manager Server i współpracować w zakresie sprzedaży i dostarczania oprogramowania, sprzętu i usług IMB, takich jak usługi dla użytkownika końcowego, usługi z zakresu bezpieczeństwa w Internecie, usługi zapewnienia ciągłości operacyjnej oraz usługi z zakresu przechowywania i obróbki danych.

Rozumiejąc rosnące znaczenie dostarczania technologii opartych na otwartych standardach, Ricoh i IBM podpisały umowę, w ramach której zaprezentują rozwiązania wielofunkcyjne (MFP), które w pełni integrują się z korporacyjnymi aplikacjami IT i infrastrukturą, opierając się na architekturze usługowej (SOA). Dzięki tej architekturze, klienci będą mogli wprowadzać urządzenia MFP Ricoh do własnej infrastruktury informatycznej usprawniając kompleksowe procesy gospodarcze, a także tworzyć zindywidualizowane portale na panelu urządzenia MFP
i otrzymywać za jego pośrednictwem wiadomości. Urządzenia MFP zaprojektowane w systemie SOA pomogą zwiększyć wydajność i zmniejszyć koszty IT.

Portfel rozwiązań SOA firmy IBM pozwala użytkownikom szybko i łatwo włączać nowe funkcje biznesowe, zwane usługami, do istniejącego środowiska biznesowego,” - powiedziała Sandy Carter, wiceprezes pionu systemów SOA i WebSphere w firmie IBM - „Współpraca Ricoh i IBM pomoże klientom włączyć możliwości MFP do działalności biznesowej tak jak dodaje się kolejną cegłę do budowanej ściany domu.

Urządzenie Ricoh MFP, pracujące w systemie SOA, ułatwia integrację innych nowych technologii, takich jak systemy autonomiczne, które aktywnie ostrzegają klientów o powstających problemach i umożliwiają ich rozwiązanie zanim nastąpi awaria urządzenia. Ponadto, integrując systemy zarządzania łańcuchami dostaw z danymi diagnostycznymi generowanymi przez MFP możliwe jest automatyczne zamawianie materiałów eksploatacyjnych dla urządzenia.

Z zadowoleniem łączymy wiodące rozwiązania Ricoh w dziedzinie cyfrowych urządzeń biurowych z szerokim portfelem technologii IBM” - powiedział Hede Nonaka, dyrektor generalny pionu rozwiązań obróbki dokumentów i usług w Ricoh Company Ltd. “Przedsiębiorstwa wymagają coraz bardziej zintegrowanych technologii by realizować szybkie zwroty z inwestycji. Globalna, strategiczna współpraca umożliwi Ricoh i IBM dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, które zaspokoją te wymagania.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

15.01.2009 r.

Prosty przepis na nanorurkową elektronikę, 9:20

Pierwsza łata dla Windows 7, 9:19


Nowsze

15.01.2009 r.

Optoma EP1080 - projektor Full HD do zastosowań profesjonalnych, 20:08

Nowości Lenovo, 20:11


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 2.68 | SQL: 18 | Uptime: 102 days, 3:19 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl