Wtorek, 23 grudnia 2008, 12:57
VIA Trinity - Hi-Def w małych gabarytach
VIA Technologies, Inc., zapowiedziała wydajną, trójelementową platformę oferującą obsługę HD w kompaktowych systemachKomputery stacjonarne, notebooki i urządzenia wbudowane stają się coraz mniejsze i cieńsze. Jednocześnie rosną wymagania w zakresie obsługi wideo wyższej rozdzielczości, sprawniejszej obsługi zasobów Internetu i coraz bardziej zaawansowanej grafiki, co wymaga wyższej wydajności procesorów centralnych i GPU. Nowa platforma pod nazwą “VIA Trinity” spełnia wszystkie wymogi w zakresie wydajności zajmując mniej miejsca niż tradycyjne czteroukładowe platformy, zachowując przy tym porównywalne wymagania w dziedzinie zasilania.
Platforma VIA Trinity łączy energooszczędny procesor VIA, na przykład VIA Nano™, z jednym z wysoce zintegrowanych chipsetów, uzupełnionym o oddzielny procesor graficzny S3 Graphics na złączu PCI Express, co zapewnia dostęp do najnowszych technologii x86 na jeszcze mniejszej powierzchni.
Zaangażowanie VIA w energooszczędność na poziomie układów umożliwiło integrację chipsetu, kontrolera pamięci, układu IGP, układów obsługujących urządzenia peryferyjne i sieć oraz multimedia w jednym chipie, takim jak procesor mediów VIA VX800, pozwalając tym samym na dodanie oddzielnego akceleratora graficznego bez przekroczenia ograniczeń przestrzennych jak i elektrycznych. Umożliwia to partnerom OEM oferowanie systemów o wyższej wydajności obliczeniowej i lepszej obsłudze grafiki 3D i wideo HD niż aktualne netbooki czy systemy wbudowane.
“Wprowadzając Mini-ITX 2.0 ogłosiliśmy, że miniaturowy format nie musi oznaczać kompromisu po stronie funkcjonalności czy wydajności," powiedział Richard Brown, wiceprezes ds. marketingu w VIA Technologies, Inc. „Platforma opiera się na wieloletnim doświadczeniu VIA w miniaturyzacji platform i zapewnia stuprocentową obsługę wysokich rozdzielczości w małych urządzeniach, co doskonale sprawdzi się w różnorodnych zastosowaniach.”
Platforma Hi-Def VIA Trinity
Platforma chipsetowa VIA Trinity zapewnia obsługę Hi-Def i najnowszych technologii x86 w trzech układach podczas gdy konkurencyjne systemy wymagają czterech. Platforma VIA zużywa przy tym mniej energii, dając projektantom systemów i płyt głównych przewagę na rynku urządzeń małego formatu.
Zaprojektowane od podstaw z myślą o doskonałym wskaźniku wydajności do mocy, procesory VIA takie jak VIA Nano, stanowią trzon platformy VIA Trinity Hi-Def. VIA Nano to pierwszy 64-bitowy, superskalarny procesor w ofercie VIA, zapewniający skalowalną, energooszczędną wydajność dla prawdziwie zoptymalizowanej pracy z komputerem bez żadnych kompromisów. Pozostałe komponenty platformy to jeden z procesorów mediów VIA oraz układ IGP, połączone magistralą VIA V4 800 MHz.
Akcelerator grafiki S3 Graphics Chrome obsługuje najnowsze systemy DirectX 10.1 i OpenGL, oferując wyprowadzenie sygnału na HDMI i odtwarzanie najnowszych treści Hi-Def dzięki silnikowi wideo Chromotion™ HD 2.0. Chrome to pełne wrażenia graficzne przy minimalnym zużyciu energii oraz sprzętowa akceleracja wszystkich wiodących standardów wideo, w tym H.264, MPEG-4, VC-1, WMV-HD i AVS przy ścisłej kontroli wydzielanego ciepła.
Platforma VIA Trinity - diagram
Wersja do druku
Podobne tematy
Sony OLED 4K HDR BRAVIA A1
, 19.09.2017 r.
Viacom kończy spór o YouTube
, 18.03.2014 r.
Sony rozpoczyna sprzedaż pierwszych telewizorów BRAVIA 4K Ultra HD serii X9
, 17.06.2013 r.
Energooszczędny VIA QuadCore
, 16.05.2011 r.
VIA: Pendrive z transferem ponad 100 MB/s
, 19.09.2010 r.Starsze
IBM: Najszybszy grafenowy tranzystor, 17:29
Windows XP dostępny jednak do końca maja, 17:27
Nowsze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?
Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.76 | SQL: 15 | Uptime: 110 days, 18:22 h:m |
Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl