heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 27 września 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 10 grudnia 2008, 11:00

ATEN: Przełącznik USB KVM dedykowany do laptopów

ATEN International zaprezentował jedyny na rynku przełącznik KVM na USB do laptopa - CS661. Ten wygodny, wyglądający jak zwykły kabel przełącznik pozwala jednocześnie kontrolować podłączonego do niego laptopa i komputer, pozwalając na szybki transfer plików pomiędzy nimi.

CS661 oferuje funkcjonalność przełączników KVM użytkownikom notebooków. Urządzenie jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy posiadają komputer stacjonarny i laptop i potrzebują jednoczesnego dostępu do obu. Użytkownik przełącznika może w prosty sposób podłączyć urządzenie i mieć nieprzerwany dostęp do każdego z komputerów. Główną cechą CS661 jest możliwość niezakłóconego przesyłu danych pomiędzy komputerami (system zarządzania plikami pozwala użytkownikom na przenoszenie danych metodą „drag and drop” czyli przesunięciem myszy z jednego komputera na drugi). Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze i wygodne dzięki instalacji typu plug-and-play i możliwości podłączenia urządzeń peryferyjnych na USB takich jak pamięci przenośne. Dodatkowym ułatwieniem jest rozwiązanie polegające na dodaniu okna zdalnego pulpitu dostosowanego do monitora podłączonego komputera.

Ten przełomowy przełącznik do laptopów stworzony jest z myślą o użytkownikach domowych i małych przedsiębiorstwach, w których często istnieje konieczność przesłania danych między komputerem osobistym a firmowym, czy między laptopem a komputerem stacjonarnym” - mówi Kevin Chen, Prezes ATEN International. “Od działającego w terenie sprzedawcy przez osoby pracujące z domu (jak rodzice na urlopie wychowawczym), aż po administratorów IT, przełącznik USB KVM CS661 jest niezbędny wszędzie tam, gdzie potrzebny jest transfer pików bez konieczności czy możliwości podłączenia do sieci.

Według Kevina Chena CS661 daje użytkownikom wszystkie zalety standardowego przełącznika KVM nie wymagając jednak instalowania dodatkowego oprogramowania, zdalnego pulpitu, który wymaga instalacji na każdym podłączonym komputerze, zwykłej sieci czy posiadania adresu IP. “W przeciwieństwie do rozwiązań software tego typu, przełącznik KVM USB do laptopa pozwala na transfer nawet bardzo dużych plików bez konieczności podłączania się do sieci.” – mówi Chen.

Poniżej podane są przykłady sytuacji w których nowy przełącznik do laptopów ATEN CS661 będzie świetnie się sprawdzał.

 • 1. SOHO -- Dziennikarz pracujący z domu ma do dyspozycji dwa laptopy, czy komputer stacjonarny i laptop – jeden domowy, drugi do pracy w trasie. Wracając z wywiadu, czy reportażu w terenie część materiału spisał w pociągu, po powrocie do domu chce przenieść dane do komputera w którym ma materiały zdobyte wcześniej w ramach przygotowań. Z przełącznikiem do laptopa USB KVM, może bez kłopotu korzystać z obu źródeł podłączając jedynie CS661 do obu komputerów.

 • 2. SMB -- Product Manager ma w biurze komputer stacjonarny i laptop. Używa tego pierwszego do wykonywania skomplikowanych zadań a laptop zabiera ze sobą na prezentacje i spotkania z pracownikami. Gdyby nie miał przełącznika CS611 musiał by męczyć się nieustannie przełączając się między dwoma komputerami. Przez ustawienie PC jako komputera głównego, może po prostu podłączyć na USB laptop i używać jednego urządzenia do zarządzania dwoma oraz łatwo przesyłać dane między nimi.

 • 3. MSP – Administrator sieci odpowiedzialny za zarządzanie serwerownią w swoim przedsiębiorstwie musi uporać się z rosnącą liczbą serwerów. Jeśli posiada przełączniki KVM do zarządzania serwerami musi często sprawdzać je w serwerowni I w razie czego naprawiać błędy czy aktualizować dane poszczególnych urządzeń. Używając przełącznika CS611 może wygodnie archiwizować te działania podłączając laptop do serwera bez konieczności instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania. Możliwość transferu danych pozwala na kopiowanie oprogramowania z laptopa na poszczególne serwery.


 • Inne zalety przełącznika KVM USB do laptopów:
  • Kompaktowy, wyglądający jak zwyczajny kabel łatwo jest podłączyć, ale łatwo tez zwinąć i przewozić.
  • Intuicyjny Graficzny Interfejs Użytkownika (GUI) dla łatwiejszego zarządzania
  • Przełączanie okna zdalnego pulpitu między widokiem pełnoekranowym a widokiem okna. Użytkownik może dostosować rozmiar i rozdzielczość zdalnego okna pulpitu.
  • Pracuje na systemach -- Windows 2000, XP, 2003, 2008, Vista


  Urządzenia dostępne są od października, nowy przełącznik CS661 dla użytkownika końcowego kosztuje jedynie 129 US$ netto. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z lokalnym dystrybutorem firmy ATEN.

  ATEN CS661

  ATEN CS661  Wersja do druku
  Poleć znajomym: Udostępnij

  Podobne tematy


  Starsze

  09.12.2008 r.

  Mysz komputerowa obchodzi 40-lecie, 15:01

  IEEE proponuje patenty w pakietach, 14:54


  Nowsze

  10.12.2008 r.

  UE zamierza nałożyć 14-procentowy podatek na telefony z GPS?, 11:02

  Literatura na Nintendo DS, 11:04


  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


  Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?  Autor:  


  Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 2.70 | SQL: 27 | Uptime: 292 days, 10:02 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl