heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 15 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 20 października 2008, 15:13

S3 Graphics prezentuje funkcje GPGPU w aplikacji do obróbki zdjęć FotoPro

S3 Graphics zapowiedziała wprowadzenie do oferty S3FotoPro - aplikacji GPGPU wykorzystującej najnowszą, programowaną architekturę procesorów grafiki Chrome 400 Series. Dzięki wykorzystaniu matrycy procesorów strumieni S3, układy GPU przyspieszają współbieżną obróbkę danych i wykonują obliczenia w tysiącach jednoczesnych wątków, osiągając gigaflopową przepustowość obliczeń.

Podczas pracy S3FotoPro wykonywane są zadania obliczeniowe w dziedzinie obróbki grafiki, które dzięki architekturze procesorów strumieni S3 najlepiej realizować w układzie GPU a nie CPU. Kompleksowość algorytmów i wysokie wymagania obliczeniowe programu S3FotoPro umożliwiają ponad stukrotne przyspieszenie równoległej realizacji zadań w podrównaniu do najnowszych procesorów CPU na rynku. Ponadto, wskaźniki gigaflop/wat i gigaflop/dolar wskazują przewagę obliczeń wykonywanych przez GPU nad standardowymi CPU.

S3 Graphics w dalszym ciągu rozwija i wprowadza na rynek najnowocześniejsze technologie, które wykorzystują moc GPU do zaspokajania nowych potrzeb na rozwijających się rynkach intensywnych obliczeń. Procesy, które kiedyś wymagały dni teraz można wykonać w kilka sekund dzięki GPGPU takim jak nasze,” powiedział Michael Shiuan, wiceprezes ds. projektowania układów w S3 Graphics. “Dzięki obsłudze najnowszych aplikacji i języków GPGPU, S3FotoPro jest bardzo użytecznym i wszechstronnym narzędziem dla użytkowników końcowych i naszych partnerów.

Rynki, które mogą wykorzystać zalety technologii GPGPU S3 to segment High-Performance Computing (HPC), segment transkodowania / kodowania wideo HD oraz dziedziny, takie jak badania naukowe, inżynieryjne, medyczne, obrazowanie, symulacja fizyki i wiele innych.” Powiedział D. Ken Weng, dyrektor generalny S3 Graphics. “Potencjał tej nowej technologii dopiero się otwiera, a jej pełne możliwości wciąż czekają na wykorzystanie.

Aplikację można pobrać pod adresem www.s3graphics.com/.

S3FotoPro


S3FotoPro wykorzystuje autorski, kompleksowy algorytm analizujący i automatycznie regulujący makro- i mikro-szczegóły w obrazie dla poprawy jego jakości. Aplikacja wykorzystuje możliwości procesorów GPGPU S3 Graphics do wykonywania transformacji i retuszy niezbędnych do poprawienia jakości obrazu. Dostępne ulepszenia obrazu to: regulacja klarowności i korekta kolorów, usuwanie mgły, wygładzanie, cieniowanie, regulacja nasycenia, równoważenie i optymalizacja tonów oraz wiele innych.

Przed i po wykorzystaniu S3FotoPro

Przed i po wykorzystaniu S3FotoProWersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

20.10.2008 r.

Kaspersky: Linux i Mac są podatne na ataki, 15:08

Projektory EB-S6, X6 i W6 z technologią 3LCD firmy Epson, 15:03


Nowsze

20.10.2008 r.

Aleratec: Nagrywanie 15 płyt DVD jednocześnie, 17:50

Plextor PX-B920UF - nagrywarka Blu-ray i odtwarzacz HD DVD, 17:54


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.61 | SQL: 15 | Uptime: 63 days, 4:05 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl