heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 21 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Sobota, 18 października 2008, 15:30

FlexScan EV2411W - pierwszy z matrycą podświetlaną diodami LED

FlexScan EV2411W, jest pierwszym modelem Eizo, w którym zastosowano podświetlenie matrycy w oparciu o diody LED. W odróżnieniu od konwencjonalnej technologii CCFL (cold cathode fluorescent lamp – lampa z zimną katodą), diody nie zawierają rtęci i pobierają znacząco mniej energii.

Urządzenie zapewnia oszczędność energii nawet przy jasności ustawionej na 100%, kiedy to pobiera zaledwie 33 W – o ponad połowę mniej niż jego poprzednik (model FlexScan S2401W). Dodatkowo, po aktywowaniu funkcji Auto EcoView, średni pobór mocy spada do 19W. Funkcja ta wykorzystując umieszczony na przedniej części obudowy czujnik dostosowuje jasność do panujących warunków oświetleniowych.

Większość monitorów pobiera prąd pomimo ich wyłączenia, w przypadku modelu FlexScan EV2411W pobór prądu spada do zera. W zastosowaniach biurowych gwarantuje to, że monitory nie będą niepotrzebnie pobierać energii po godzinach pracy, co niesie za sobą wymierne oszczędności. Model FlexScan EV2411W posiada ponadto nową funkcję EcoView Index wyświetlającą na ekranie poziom oszczędzanej w danym momencie energii. Ma to zachęcać pracowników do przyjmowania bardziej pro-ekologicznej postawy.

Kilka funkcjonalności zaprojektowano z myślą o ergonomii pracy oraz zapewnieniu ulgi zmęczonemu wielogodzinną pracą przy monitorze wzrokowi. W ich liczbie zawiera się wspomniana funkcja Auto EcoView, stopki z szerokim zakresem regulacji oraz autorska aplikacja Eizo EyeCare, wymuszająca przerwy w pracy, konieczne by wzrok odpoczywał. Pionierskie badania przeprowadzono przez naukowców EIZO wykazały, że dzięki tym funkcjom nie tylko zredukowane zostało zmęczenie wzroku, ale również została zwiększona o 12,5% wydajność!

EV2411W jest pierwszym monitorem, który posiada certyfikat Eizo Eco Products 2009. Jest to wewnętrzna regulacja stworzona przez producenta w 2002 roku i sukcesywnie od tego czasu modyfikowana, wyznaczająca bardzo rygorystyczne normy w zakresie produkcji i pakowania towarów. Norma 2009 zawiera nowe ograniczenia, między innymi zerowy pobór prądu po wyłączeniu urządzenia oraz pobór prądu nie przekraczający 1,5 W trybie uśpienia.

Nowe oprogramowanie Eizo EcoView Net zapewnia dalsze oszczędności przy dużych instalacjach. Aplikacja daje administratorowi scentralizowaną kontrolę nad ustawieniami odnoszącymi się do poboru mocy wszystkich znajdujących się w sieci modeli Eizo EV2411W. Możliwe jest ustawienie jasności, włączenie/wyłączenie monitora, włączenie/wyłączenie opcji Auto EcoView oraz zdalne i lokalne określanie czasu pracy urządzenia. EcoView Net jest kompatybilne z systemem operacyjnym Windows Vista i będzie wspierało nowsze modele z serii EcoView. Urządzenia pojawią się w sprzedaży już w listopadzie, niestety nie jest jeszcze znana ich cena.

Funkcje modelu FlexScan EV2411W:
- rozdzielczość naturalna 1920 x 1200, jasność 300 cd/m2, kontrast 1000:1
- wejście cyfrowe DVI-D i analogowe D-Sub
- kompensacja obniżenia jakości obrazu, która może wystąpić przy wykorzystaniu splitera lub przy podłączeniu monitora za pomocą długiego kabla sygnałowego.
- fabryczna korekcja krzywej gamma minimalizująca rozbieżności kolorystyczne pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami tego samego modelu
- wbudowane głośniki o mocy 0,5 W.


Monitory objęte są 5-letnią gwarancją realizowaną w trybie door-to-door.

FlexScan EV2411W

FlexScan EV2411WWersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

17.10.2008 r.

11 miliardów lat wstecz, 22:11

OCZ: Trzykanałowe zestawy DDR3, 21:49


Nowsze

19.10.2008 r.

Wyniki finansowe AMD za trzeci kwartał, 18:29

20.10.2008 r.

Dużo niewykorzystanych IP w IPv4, 13:16


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.00 | SQL: 16 | Uptime: 590 days, 13:08 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl