heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 21 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 15 października 2008, 17:27

Branża IT czeka na zawodowe wyzwania - raport Jobs4

Niewielu internautów pracujących w branży IT aktywnie szuka nowej pracy. Mimo to, prawie połowa badanych przegląda oferty - wynika z badania przeprowadzonego przez Jobs4, właściciela portalu pracy www.jobs4it.pl.

Firma Jobs4 zapytała pracujących internautów z branży IT o plany zawodowe. Tylko 10% badanych z tej grupy aktywnie szuka pracy. 48% deklaruje, że nie szuka pracy, ale przegląda ogłoszenia. Dalszych 30% osób aktualnie nie szuka pracy, ale jest otwartych na interesujące propozycje.

Większość ankietowanych specjalistów z branży IT (93%) raczej nie zamierza w ciągu najbliższych kilku lat zmieniać branży. Wahanie w tej kwestii wykazało jedynie 7% internautów, zaznaczając odpowiedź „ani tak, ani nie".

Ankieterzy zapytali też internautów z branży IT, na co zwracają uwagę w ogłoszeniu rekrutacyjnym. Trzy czwarte ankietowanych najpierw sprawdza, jakiego miasta dotyczy oferta pracy. Istotne są również wymagania wobec kandydata zawarte w ogłoszeniu oraz oferowane stanowisko. Dla 69% ankietowanych ważna jest wysokość proponowanego wynagrodzenia.

- Z naszych obserwacji wynika, że wysokość wynagrodzenia niezwykle rzadko pojawia się w treści ogłoszeń - mówi Adam Wielebski. - Jeśli już pracodawcy decydują się na umieszczenie takiej informacji, to w ofertach na stanowiska najbardziej deficytowe pod względem kandydatów, na przykład programistyczne.

Przedstawiciele branży IT szukają informacji o prowadzonych rekrutacjach w Internecie, w portalach poświęconych pracy. 62% badanych przegląda także strony www pracodawców. Co trzeci szukający pracy pracownik sektora IT słyszał o branżowych portalach pracy i deklaruje, że chciałby przeglądać oferty w takim portalu. Jako jego główne zalety internauci wskazywali możliwość szybszego odnalezienia interesujących ofert i wybór wśród wielu propozycji odpowiadających ich umiejętnościom.

Według danych portalu www.jobs4it.pl, we wrześniu tego roku pracodawcy najczęściej szukali programistów, informatyków i konsultantów wdrożeniowych.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

15.10.2008 r.

EXCELERAM - nowa marka Mushkina, 17:24

14.10.2008 r.

Czuły czarny krzem, 20:07


Nowsze

15.10.2008 r.

Luksusowa słuchawka Discovery 925 Bluetooth, 17:31

Antec Skeleton - komputerowy szkielet, 17:35


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.77 | SQL: 13 | Uptime: 590 days, 11:54 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl