heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 15 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 9 października 2008, 11:47

Śmiertelnie niebezpieczne MP3

Brytyjska firma ubezpieczeniowa Swinton informuje o rosnącej liczbie wypadków z udziałem osób słuchających na ulicy odtwarzaczy MP3. Osoby ze słuchawkami na uszach, słuchające muzyki lub prowadzące rozmowę telefoniczną, stwarzają coraz większe zagrożenie. Bardzo często wchodzą one na ulicę nie rozglądając się na boki, a dźwięki dochodzące z słuchawek skutecznie zagłuszają to, codzieje się dookoła.

Swinton mówi o "znaczącym wzroście" liczby kierowców, którzy w ankietach wymieniają pieszych ze słuchawkami na uszach jako zagrożenie. Osoby takie są odpowiedzialne już za 9% wypadków, do których doszło, gdyż kierowcy musieli gwałtownie hamować lub zmienić kierunek jazdy.

Problem zauważyła też policja w Nowej Południowej Walii. Na jej zlecenie powstała seria plakatów przedstawiających ofiarę wypadku drogowego. Położenie ciała zaznaczone jest w tym przypadku nie kredą, a kablem od słuchawek.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

08.10.2008 r.

Facebook ma coraz więcej fałszywek, 17:58

Sieć bezprzewodowa dzięki diodom LED, 14:37


Nowsze

09.10.2008 r.

Nadchodzi rewolucja?, 11:51

HTC Touch Cruise liderem, 15:55


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Alojzy - 09 października 2008, 15:07

Właściwie jedyny komentarz to bezmyślność. owszem widzimy setki kierowców spoglądających na GPS, romawiajacych przez telefon jednocześnie wykonujac manewry na skrzyżowaniu. Inni dla poprawy samopoczucia włączą myzyczkę przez głośniki o mocy 500 W. To , że nie wiedzą co sie dzieje dokoła nie ma znaczenia. Ale warto takich szkodować?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.86 | SQL: 13 | Uptime: 63 days, 4:41 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl