heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 24 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 8 października 2008, 09:34

Larrabee: Przecieki z branży gamingowej

O sprzętowych kwestiach związanych z intelowskim projektem Larrabee można przeczytać na dziesiątkach witryn, nam udało się dotrzeć do pierwszych szkiców strategii rynkowej przyjętej przez Intela. Przedstawiciele branży gier są zgodni: rynek czeka wstrząs.

Intel deklaruje, że chce wprowadzić do sprzedaży układ graficzny zgodny z kodem x86, którego wydajność będzie plasować go w segmencie high-end. Oprócz oczywistych zalet, jakie niesie to dla branży – jak na przykład tworzenie gier w jednym modelu programistycznym – przedstawiciele przemysłu gamingowego wskazują także fakty, które nie były do tej pory znane.

Po pierwsze, Intel zamierza bardzo agresywnie zaatakować cenami. Podobny ruch – chociaż na o wiele mniejszą skalę – przeprowadziło ostatnio AMD, wprowadzając na rynek karty graficzne serii HD 4800. W krótkim czasie, dzięki niskim cenom i wysokiej wydajności, nowe Radeony zdołały wydrzeć GeForce'om pokaźny kawałek rynku.

Bardzo nieoficjalnie wiadomo także, że Intel stara się przekonać producentów konsol do zastosowania Larrabee w konsolach następnej generacji. Jeśli gigantowi się powiedzie, będzie to jego wielki sukces i duże zwycięstwo marketingowe.

Przedstawiciele branży roztaczają wizję konsol, które od zwykłych „pecetów” różnic się będą tylko działającym w zwirtualizowanym środowisku oprogramowaniem.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

07.10.2008 r.

Pioneer BDP-LX91 - odtwarzacz Blu-ray za 2200 euro, 17:48

MSI: Wind z Linuksem rozczarowuje, 17:42


Nowsze

08.10.2008 r.

AMD się dzieli, 9:37

NETGEAR ProSafe Wireless-N VPN Firewall, 11:26


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.42 | SQL: 15 | Uptime: 139 days, 14:03 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl