heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 30 stycznia 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 2 października 2008, 16:26

Linksys WPSM54G

Linksys, oddział Cisco, przedstawia bezprzewodowy serwer druku WPSM54G w standardzie G. Podłączamy go bezpośrednio do sieci, bez korzystania z komputera. Przyspiesza drukowanie, skanowanie czy faksowanie nawet wyjątkowo ciężkich dokumentów.

Wydajne drukowanie


Urządzenie zapewnia dostęp do wszystkich zadań wielofunkcyjnej drukarki, dzięki czemu nie trzeba już wyznaczać dodatkowego, działającego całą dobę komputera do jej obsługi. Jest dobrym rozwiązaniem dla biura.

Linksys WPSM54G posiada duży bufor druku, co sprawia, że można wysyłać jednocześnie wiele ciężkich plików, nie ryzykując zawieszania pracy drukarki, obciążonej zbyt dużą liczbą obsługiwanych zadań. Jeżeli jednak zajdzie potrzeba pilnego wydrukowania wyjątkowo złożonego dokumentu, print serwer umożliwia przydzielenie wyłącznego dostępu do drukarki aż do ukończenia priorytetowego zadania.

Komputer obsługujący drukarkę to najmniej wydajne urządzenie w firmie i zazwyczaj nikt na nim nie pracuje. Model WPSM54G pozwala wykorzystać nieużywany dotąd komputer do bardziej praktycznych zadań. Pracownicy mogą też zapomnieć o sytuacjach, kiedy to błąd komputera obsługującego drukarkę paraliżował ich pracę” - mówi Kamil Śliwski, dyrektor ds. sprzedaży Linksys, oddział Cisco, w Polsce.

Praca bez kabla


Dzięki print serwerowi Linksys możemy łączyć się z drukarką bezprzewodowo z każdego komputera działającego w sieci. Sama drukarka może być ustawiona w dowolnym miejscu
w firmie, bez konieczności podłączania kabli. Jeśli jednak biuro nie posiada sieci bezprzewodowej, print serwer podłączamy za pomocą kabla. Wciąż jednak możliwa jest obsługa bezprzewodowa, np. przez gości firmy używających laptopów z kartami sieciowymi
w technologii N, G lub B.

Dane techniczne


Jeśli korzystamy z modelu WPSM54G, możemy podłączyć drukarkę do sieci poprzez połączenie bezprzewodowe 54Mb/s Wireless-G lub też przewodowo – przez kabel 10/100 Ethernet. Dane przesyłane drogą bezprzewodową są chronione 128-bitowym szyfrowaniem WPA-PSK.

Ceny oraz dostępność


Serwer druku WPSM54G jest dostępny u autoryzowanych sprzedawców oraz w sklepach internetowych. Sugerowana cena detaliczna to 269 zł brutto.

Linksys WPSM54G

Linksys WPSM54GWersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

02.10.2008 r.

Parrot DS3120 - wielozadaniowy zestaw bezprzewodowy hi-fi, 16:23

Poligamia zapisana w genach, 11:35


Nowsze

02.10.2008 r.

Najpopularniejsze szkodliwe programy września 2008, 16:47

Mężczyźni szczęśliwsi dzięki Internetowi, 16:51


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Tomi - 06 października 2008, 11:23

Jakoś nie widać informacji jakie drukarki z tym będą chciały pracować. Wiadomo, że tzw. windrukarki które przy starcie ładują swój firmware do pamięci komputera i dopiero wtedy drukują miały do tej pory ogromne problemy z printserwerami a nieraz wogóle nie dawało się ich uruchomić w ten sposób.
To już nie te czasy, gdy drukarka zadowoliła się sterownikiem za 1-2 dyskietkach FDD - teraz żeby odpalić beznadziejną najprostszą drukarkę HP trzeba zassać sterownik 500MB wraz z całym zbędnym oprogramowaniem. I oczywiście jak będziemy mieli pecha to nawet jej nie udostepnimy po sieci bo sterownik tego NIE PRZEWIDUJE.Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 1.50 | SQL: 14 | Uptime: 52 days, 19:18 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl