heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 5 marca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 25 września 2008, 19:06

SDJ 10/2008 - Joomla migracja z 1.0 do 1.5

Październikowy Software Developer's Journal już w sprzedaży, a w nim...

SDJ 10/2008 - Joomla migracja z 1.0 do 1.5
OVal – walidacja spójności danych w aplikacjach korporacyjnych
Sebastian Piotrowski
Walidacja spójności danych to mało lubiany temat w społeczności programistycznej, zazwyczaj kojarzy się z monotonną, powtarzalną i mało kreatywną pracą. Z drugiej strony – w kontekście wymagań jakościowych w aplikacjach korporacyjnych, spójność danych to jeden z kluczowych aspektów, którego nie można pominąć. W niniejszym artykule pokażemy jak usprawnić i uprzyjemnić sobie pracę związaną z walidacją spójności danych w aplikacjach biznesowych pisanych w języku Java, przy pomocy biblioteki Oval.

Joomla 1.0.do 1.5 – migracja krok po kroku
Stefan Wajda
Wprawdzie Joomla 1.5 jest następcą 1.0, ale różnice między obu wydaniami są tak istotne, że Joomla 1.0.x nie można unowocześnić do Joomla 1.5 przy pomocy łatki aktualizującej. Jedyną możliwą drogą jest migracja – założenie nowej witryny na Joomla 1.5 i przeniesienie danych z Joomla 1.0.x. Migracja przebiega w dużej mierze automatycznie. Ten artykuł przeprowadzi Cię krok po kroku przez cały proces migracji

Była sobie inspekcja – aplikacja procesu inspekcji
Arkadiusz Merta
Inspekcja kodu jest jednym z ważniejszych procesów jakościowych, które powinny być prowadzone w ramach projektu. Pomaga uniknąć wielu błędów w sztuce, zapewnia weryfikację na wczesnym stadium. Zachęca zespół projektowy do współpracy, dzielenia się wiedzą, wprowadza dobre nawyki. Zapewnia produktowi stabilną podstawę a członkom zespołu sposób podnoszenia umiejętności.

Wstęp do IBM WebSphere MQ v6.0
Paweł Pietrasz
Paweł opisuje IBM WebSphere MQ jako rozwiązanie pozwalające na integrację różnych systemów informatycznych poprzez dostarczenie mechanizmów pozwalających na łatwą wymianę komunikatów pomiędzy nimi.

Wyzwalacze w aplikacjach biznesowych
Artur Mościcki
Artur omawia kwestie związane z wykorzystaniem wyzwalaczy (triggerów) w aplikacjach biznesowych. Oprócz typów wyzwalaczy, tabel INSERTED i DELETED prezentuje sposoby identyfikacji rodzaju triggera, sposoby wywołania rekurencyjnych i zagnieżdżonych wyzwalaczy. Omawia również triki pozwalające na nieuruchamianie wyzwalacza dla określonych wierszy oraz niezwykle istotną z punktu widzenia aplikacji biznesowych kwestię wykorzystywania wyzwalaczy na perspektywach.

Lokal zamienię od zaraz
Artur Opaliński
Artur opisuje jakie problemy występują podczas przeróbki aplikacji do funkcjonowania w nowej wersji systemu operacyjnego. Nawet jeśli same zmiany w aplikacji nie są skomplikowane, przejście przez stosowną część cyklu jej rozwoju zajmuje czas – przeważnie najcenniejszy zasób w projektach informatycznych. Niestety, nierzadko oprócz przerabiania kodu samej aplikacji typu enterprise, trzeba uwzględnić jej integrację z nowym środowiskiem operacyjnym – nowe metody startowania, zmiany niektórych komend systemu operacyjnego i formatu ich wyników, ponowną instalację i konfigurację usług pomocniczych, itd

Inteligentne partycjonowanie zasobów w systemach czasu rzeczywistego
Roman Końszyn
Roman opisuje technologię inteligentnego partycjonowania zasobów – rozszerzenie systemu operacyjnego czasu rzeczywistego na poziomie jądra. Technologia ta pozwala na tworzenie bezpiecznych grup składających się z kilku aplikacji i wątków, pozwalając jednocześnie na maksymalnie efektywne wykorzystanie zasobów procesora. W niniejszym artykule przyjrzymy się dokładniej, co to jest inteligentne partycjonowanie zasobów i jakie zalety ma ono dla programistów i projektantów wbudowanych systemów czasu rzeczywistego.

Język UML 2.x w dydaktyce akademickiej
Stanisław Wrycza , Bartosz Marcinkowski
Autorzy zaprezentowali założenia metodologiczne dotychczas stosowanego programu nauczania języka UML. Artykuł zawiera uwarunkowania oraz wyniki badania ankietowego oraz wnioski, ściśle związane z modyfikacjami, poczynionymi w dotychczas stosowanym programie nauczania języka UML. Treść niniejszego artykułu oparto na doświadczeniach uczelni wyższych w Gdańsku, zebranych w ramach wykładów i laboratoriów, wspieranych studiami przypadków, narzędziami CASE i treściami e-learningowymi.

Własny „słup ogłoszeniowy” – konta użytkowników oraz administracja
Piotr Plenik
Piotr w poprzednim artykule utworzył serwis ogłoszeniowy, który spełnia swoją podstawową funkcję – umożliwia przeglądanie oraz samodzielne dodawanie ogłoszeń. Jednak nie wróży mu sprawnego działania bez kont użytkowników z możliwością dodawania ogłoszeń tylko po zalogowaniu, zarządzania ogłoszeniami oraz użytkownikami przez administratora oraz krótszych i czytelniejszych adresów URL. W tym artykule zajmiemy się wszystkimi w/w kwestiami, pozostawiając na koniec kwestie kończenia aplikacji oraz ostateczną publikację na serwerze.

Materiały na CD:
CD1; TurboDemo 6.5; TOxygenSMS Component for Borland Delphi and Borland C++ Builder; TOxygenDirectorySpy Component for Borland Delphi and C++ Builder; Oxygen Directory Spy ActiveX Control.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

25.09.2008 r.

Konferencja naukowa „Cyberuzależnienia.pl”, 19:01

Wyjątkowo cienki twardy dysk, 18:58


Nowsze

25.09.2008 r.

Ślady po zderzeniu planet, 19:18

Pierwsza elektrownia napędzana ruchem fal, 19:21


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 0.95 | SQL: 14 | Uptime: 255 days, 18:22 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl