heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 26 listopada 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Niedziela, 14 września 2008, 14:04

Linux znika z witryny Lenovo

Lenovo postanowiło wycofać się ze sprzedawania online komputerów z preinstalowanym Linuksem

Korporacja informuje, że komputery z Linux będzi można w dalszym ciągu zakupić u partnerów producenta z kanału sprzedaży.

Nasze zaangażowanie w sprzedaż Linuksa nie zmieniło się” - deklaruje Ray Gorman, rzecznik Lenovo - „Jedyną zmianą jest to, że klienci nie będą już mogli zamawiać maszyn z linii ThinkPad i ThinkCenter z preinstalowanym Linuksem na naszej stronie internetowej”.

Powodem takiej decyzji jest zbyt małą liczba zamówień dokonywanych online. Zdecydowana większość sprzedaży komputerów z Linux dokonuje się poprzez tradycyjny kanał sprzedaży.

Lenovo w dalszym ciągu będzie certyfikować dystrybucje Novella oraz Red Hata na notebookach serii ThinkPad oraz komputerach stacjonarnych ThinkCenter. W planach jest także rozpoczęcie współpracy z Canonical, twórcą Ubuntu.

W planach korporacji jest też oferowanie serwerów oraz konsumenckich notebooków IdeaPad z preinstalowanym Linuksem. Premiery mają odbyć się odpowiednio we wrześniu oraz Październiku.

Linux jest obecny na komputerach Lenovo od 2000 roku.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

14.09.2008 r.

Sony XEL-1 - bezprzewodowy telewizor OLED, 9:18

Panasonic: Najmniejsza lustrzanka świata, 8:46


Nowsze

14.09.2008 r.

Apple numerem 6 na świecie, 14:05

15.09.2008 r.

AMD bez fabów, 9:26


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 0.56 | SQL: 18 | Uptime: 368 days, 2:58 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl