heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 19 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 12 września 2008, 14:59

Sekrety Intela o krok od AMD?

13 plików zawierających łącznie ponad 100 stron ściśle tajnych dokumentów Intela wyniósł z siedziby giganta pracownik, który przenosił się do pracy w AMD.

Inżynier pracował w zakładzie Intela w Hudson. W skopiowanych przez niego plikach znajdowały się informacje dotyczące rozwiązań zastosowanych w przyszłych układach producenta. Wśród materiałów znajdowały się też schematy. Dokumenty odnaleziono podczas przeszukania mieszkania podejrzanego.

Pracownik Intela pod koniec maja poprosił o przeniesienie do Hudson, motywując to chęcią spędzania większej ilości czasu z żoną, także zatrudnioną w Intelu. Otrzymał zgodę na transfer, ale złożył rezygnację, informując o podjęciu postanowienia zatrudnienia się w konkurencji.

Jako datę rozstania się z Intelem wyznaczył 11 lipca. Jak się okazało, podejrzany prowadził rozmowy o możliwości zatrudnienia w AMD już od dłuższego czasu; oficjalnie został pracownikiem korporacji 2 lipca. Posiadając dostęp do sieci Intela, podejrzany skopiował pliki, które w jego mniemaniu mogły mieć duże znaczenie dla AMD.

Gdy Intel dowiedział się o dacie przyjęcia inżyniera do AMD, przeprowadzono kontrolę logów i odkryto, że doszło do skopiowania dokumentów. Sprawę przekazano FBI.

Inżynier został zatrudniony przez AMD do prac nad nowymi generacjami procesorów, został jednak zwolniony, gdy AMD dowiedziało się o jego działaniach.

Inżynier przyznał się do skopiowania plików, utrzymuje jednak, że zrobił to w ramach pomocy dla żony, która przygotowuje się do objęcia nowego stanowiska w zakładach Intela w Hudson.

FBI zapewnia, że nie ma żadnych przesłanek wskazujących na udział AMD w wydarzeniu, zachęcaniu inżyniera do wyniesienia tajnych dokumentów. Nie doszukano się też dowodów na to, że materiały mogły trafić w ręce AMD.

AMD informuje, że w pełni współpracuje z FBI w celu wyjaśnienia sprawy.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

12.09.2008 r.

Odkryto nową cząsteczkę subatomową, 14:58

Półprzewodniki i komputery kwantowe dzięki fullerenom?, 13:09


Nowsze

13.09.2008 r.

Quanta planuje przewrót na rynku?, 12:59

NEC dołącza do IBM, 13:00


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.66 | SQL: 20 | Uptime: 395 days, 20:18 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl