heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 19 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 13 sierpnia 2008, 13:32

AMD bliżej podziału?

We wrześniu AMD ma zamiar ogłosić szczegóły strategii znanej jako Asset Light i Asset Smart.

Analitycy oczekują, że pod tymi nazwami kryje się podział AMD na dwa podmioty: jeden zajmujący się projektowaniem układów, drugi zajmujący się ich wytwarzaniem. O strategii Asset Light można było usłyszeć już od wielu miesięcy, AMD mocno jednak pilnowało, żeby informacje o planowanych posunięciach nie wyciekły do wiadomości publicznej.

Według partnerów AMD, obecnie trwają właśnie prace nad ostatecznym kształtem strategii. Z pogłosek wynika, że pełniący do niedawna funkcję dyrektora zarządzającego AMD Hector Ruiz miałby zostać szefem spółki zajmującej się produkcją.

AMD ma zamiar przeprowadzić operację restrukturyzacji po wyjściu na finansową prostą. Przez ostatnie kwartały producent przynosi straty sięgające setek milionów dolarów; pierwsze zyski mają zostać osiągnięte właśnie w trzecim bądź czwartym kwartale bieżącego roku.

Ruiz zadeklarował, że strategia Asse Light jest opracowana tylko i wyłącznie na potrzeby AMD i partnerów i będzie to unikalne rozwiązanie.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

13.08.2008 r.

Xandros kończy z Linspire, 13:31

Fujitsu Siemens Lifebook S7110, 13:30


Nowsze

13.08.2008 r.

Ekstradycja McKinnona wstrzymana, 15:10

Pekin - laboratorium dla klimatologów, 15:12


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.04 | SQL: 13 | Uptime: 527 days, 18:53 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl