heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 1 grudnia 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Sobota, 26 lipca 2008, 15:09

Microsoft sponsorem Apache Software Foundation

Korporacja z Redmond zobowiązała się do przekazywania 100 tysięcy dolarów rocznie fundacji odpowiedzialnej za rozwijanie serwera Apache.

Microsoft dołączył tym samym do grona platynowych sponsorów Apache Software Foundation, wśród których są już Google oraz Yahoo!.

Fundusze dostarczane przez Microsoft mają posłużyć do poprawienia interoperacyjności pomiędzy oprogramowaniem Apache a produktami MS. Szef ASF uważa, że współpraca z Microsoftem przyczyni się do wspólnego zaimplementowania standardów stworzonych w Redmond.

Przykładem ma być projekt Apache POI, który oferują natywne biblioteki Java służące do odczytywania i zapisywania plików w formacie Microsoft Office.

O ile ASF jest pewna, że współpraca z Microsoft zostanie pozytywie odebrana przez programistów pracujących nad Apache, Fundacja nie jest w stanie przewidzieć reakcji użytkowników oprogramowania, szczególnie tych mocno zaangażowanych w ideę Otwartego Oprogramowania.

Ze strony Microsoft włączenie się w proces tworzenia oprogramowania Apache jest gestem w kierunku ich klientów, używających tego serwera www na platformie Windows. Lepsza integracja i obsługa wielu kluczowych z punktu widzenia MS technologii ma przyczynić się do łatwiejszego zarządzania mieszanymi środowiskami.

Zaangażowanie się w finansowanie projektu Open Source ma być widocznym znakiem zmiany strategii działania Microsoft. Jak informują pracownicy, przekonanie o ważnej roli odgrywanej przez Otwarte Oprogramowanie pochodzi „z samej góry” i można spodziewać się podobnych ruchów dotyczących innych projektów OS.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

26.07.2008 r.

Sprzedawcy nie chcą NVIDII, 11:25

25.07.2008 r.

Hitachi: Kamera HD z nagrywarką Blu-ray, 18:04


Nowsze

26.07.2008 r.

Vista lepsza bez Visty, 15:09

27.07.2008 r.

Nowoczesne leki będą bezpieczniejsze, 13:22


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 0.77 | SQL: 27 | Uptime: 154 days, 20:54 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl